Tak pięknie wygląda prototyp statku StarShip, który budowany jest na Florydzie

Firma Elona Muska obecnie udoskonala dwa prototypy statku kosmicznego StarShip. Jeden powstaje w Boca Chica w Teksasie, a drugi na przylądku Canaveral a Florydzie. Za chwilę zobaczycie, że oba bardzo się od siebie różnią.

Tom Cross i Austin Barnard, czyli fani SpaceX i przemysłu kosmicznego, zamieścili na swoich profilach na Twitterze zdjęcia dwóch prototypów, by pokazać, jakie różnice je dzielą. Starhopper z Florydy jest o wiele piękniejszy od tego z Teksasu i bardziej przypomina błyszczącą w słońcu, wykonaną ze stali, rakietę z grafiki opublikowanej przez Elona Muska.

StarShip z Florydy jest nowszą, bardziej zaawansowaną wersją prototypu z Teksasu. Najprawdopodobniej inżynierowie SpaceX zbudowali go i na bieżąco modyfikują na bazie doświadczeń z testów tego pierwszego. Musk napisał na swoim profilu na Twitterze, że firma przyspieszy prace nad budową gotowego statku kosmicznego.

Reklama

StarShip nie będzie pokryty tylko kawałkami nierdzewnej stali. Mają one posiadać specjalne membrany, przez które będzie wydostawały się małe kropelki wody lub metanu i chłodziły kadłub statku w najbardziej newralgicznych miejscach. Taka technologia znacząco, bo o nawet 1000 stopni Celsjusza, konkretnie schłodzi statek, gdy będą na jego kadłub działały największe temperatury, podczas wejść w ziemską atmosferę.

Według ekspertów z branży przemysłu kosmicznego, StarShip ma być gotowy w 2021 roku. Wówczas ma odbyć się planowany pierwszy lot statku wokół Księżyca z japońskim miliarderem, Yusaku Maezawą, i jego przyjaciółmi. Data eksperymentalnego lotu na Marsa wciąż nie jest znana, ale nie mamy co spodziewać się tego wydarzenia przed rokiem 2024.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/Tom Cross/Austin Barnard / Fot. Twitter/Tom Cross/Austin Barnard

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy