Zobacz wybuch w Bejrucie na najnowszym filmie w świetnej jakości 4K [FILM]

Eksplozja w Bejrucie wyglądała na filmach jakby to były sceny z jakiegoś dobrego filmu akcji. Niestety, to zdarzyło się w rzeczywistości. Najnowszy materiał filmowy w 4K pokazuje skalę tego tragicznego w skutkach wydarzenia.

200 ofiar, 6 tysięcy rannych, 300 tysięcy ludzi bez dachu nad głową i budynki uszkodzone w połowie stolicy Libanu. W efekcie tego manifestacje mieszkańców i rozwiązanie skorumpowanego rządu. Tak kończy się bagatelizowanie zagrożenia, a w zasadzie tykającej bomby w postaci tysięcy ton azotanu amonu przechowywanego w tamtejszym porcie.

Na najnowszym filmie opublikowanym na serwisie YouTube możecie zobaczyć całe wydarzenie w rewelacyjnej jakości 4K i w spowolnieniu. W końcu można zobaczyć w dużych szczegółach wybuch pożaru, pierwszy i drugi wybuch, a także rozprzestrzenianie się fal uderzeniowych, które uszkodziły wiele budynków, zabiły setki osób i zraniły kolejne tysiące.

Reklama

Po wybuchu, władze Libanu wprowadziły w mieście stan wyjątkowy. Jednocześnie wezwały świat do pomocy przy usuwaniu skutków tej katastrofy. Port w stolicy był obiektem strategicznym w funkcjonowaniu nie tylko samego Bejrutu, ale również całego Libanu. Jego odbudowa może potrwać wiele miesięcy. Bez pomocy międzynarodowej, miasto nie podniesie się po tej tragedii.

Źródło: GeekWeek.pl/Allan Reed / Fot. Allan Reed

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy