Rosjanie nakręcą pierwszy film w kosmosie. Start misji w przyszłym miesiącu

Przez ostatnich kilka dni cały świat żył pierwszą w historii prywatną kosmiczną misją turystyczną Inspiration4, a tymczasem Rosjanie szykują się do nakręcenia pierwszego filmu na orbicie. Będzie się działo!

Rosyjska Agencja Kosmiczna poinformowała, że już 5 października bieżącego roku planuje wysłać na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej małą ekipę filmową, która nakręci sceny do pierwszego w historii filmu fabularnego realizowanego w przestrzeni kosmicznej. Pomysłodawcy projektu zapewniają, że będzie to coś naprawdę niezwykłego.

36-letnia rosyjska aktorka Julia Peresild i reżyser Klim Szypienko spróbują wcielić się w rolę astronautów i nakręcić tam fragmenty do popularnego w Rosji serialu „Wyzwanie” („The Challenge”), który jest produkowany przez wiodące studio filmowe Yellow, Black and White, a emitowany na kanale Channel One. Co ciekawe, jednym z producentów jest sam Dmitrij Rogozin, szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej. Za sterami statku Sojuz, w którym znajdą się rosyjskie gwiazdy, ma usiąść kosmonauta-weteran, Anton Szkaplerow. Misja ma potrwać 12 dni.

Reklama

Roskosmos i rosyjski rząd nie ukrywają, że teraz, gdy Amerykanie ponownie wysyłają astronautów w kosmos ze swojego terytorium, agencja ma problemy finansowe. Panaceum na tę sytuację ma być coraz częstsze realizowane komercyjnych lotów na orbitę. Możemy więc liczyć na fakt, że teraz na pokładzie kosmicznego domu będą pojawiali się turyści z zasobnym portfelem i wszelkiej maści ekipy filmowe, które będą kręciły kosmiczne reality-show.

A skoro przy reality-show jesteśmy, to warto tutaj dodać, że niebawem jeden taki powstanie w kosmosie. Space Hero (Kosmiczny Bohater), taki tytuł ma nosić nowe reality-show, które będzie realizowane pierwszy raz w historii na ziemskiej orbicie, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na razie nie wiadomo, jakie osoby wezmą w nim udział, ale NASA jest bardzo entuzjastycznie nastawiona na tego typu akcje.

Pomysłodawcy projektu Space Hero jakiś czas temu podpisali kontrakt z NASA. Reality-show odbędzie się w połowie na Ziemi, a w drugiej części na orbicie. Otóż uczestnicy będą walczyli o nagrodę główną, czyli lot na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bilet będzie wart 55 milionów dolarów, a zwycięzca ma pozostać na orbicie przez 10 dni.

Źródło: GeekWeek.pl/Roskosmos/NASA / Fot. Roskosmos/Julia Peresild/Sasha Gusov

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy