Wizytówka Wrocławia w hollywoodzkim filmie "Igrzyska Śmierci"

Kojarzycie bestsellerową serię książek "Igrzyska Śmierci" oraz popularną trylogię filmów o tym samym tytule? Jeszcze w tym roku na kinowe ekrany trafi najnowsza odsłona historii, której akcja rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami, które dane nam było poznać. W filmie "Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży" zobaczymy wnętrze polskiej budowli prosto z Wrocławia. Czy wiecie już, jaki to obiekt?

Możemy mieć różny stosunek do hollywoodzkich produkcji, jednak nie wiem jak was, ale mnie cieszą polskie elementy sprawnie wplecione w obraz przedstawiony na ekranie. I tak stało się również tym razem — w najnowszej odsłonie filmu z uniwersum "Igrzysk Śmierci" swoje pięć minut ma polska budowla. Jaka? 

Wrocławska Hala Stulecia na dużym ekranie!

Mowa o Hali Stulecia z Wrocławia, czyli Obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kiedyś "Hala Ludowa", nazywana perłą wrocławskiego modernizmu. Obecnie miejsce przyciągające turystów, w którym regularnie odbywają się wydarzenia kulturowe. Co ironiczne — architekt Max Berg definiował ją jako "Katedrę Demokracji", a teraz będziemy mogli ją podziwiać w ekranizacji dystopijnej powieści.

Reklama

O przedsięwzięciu możemy przeczytać między innymi na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia, ale i na profilu Jacka Sutryka, czyli prezydenta miasta, na Twitterze.

Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie, nawet jeśli Halę Stulecia widzieliśmy już wielokrotnie. To jak, widzimy się w kinach?

Kiedy wybrać się do kina? W kalendarzu zaznaczcie końcówkę roku

Premiera filmu "Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży" ma się odbyć już niedługo, bo jesienią. Do kin wybierać się możemy od 17 listopada 2023 roku. W rolach głównych zobaczymy zjawiskowych Toma Blytha, wcielającego się w postać Coriolanusa Snowa, oraz Rachel Zegler jako Lucy Gray Baird.

Aby podziwiać charakterystyczne, zaaranżowane na potrzeby filmu wnętrze Hali Stulecia, nie musimy jednak czekać kilku miesięcy — już teraz możemy obejrzeć oficjalny zwiastun produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: filmy | Wrocław | architektura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy