2 miliony martwych Amerykanów pójdzie na wybory?

Niecodzienna wpadka przy tworzeniu amerykańskich list wyborczych. Brakuje blisko 51 milionów mieszkańców USA, zamiast których pojawiły się nazwiska 2 milionów martwych obywateli.

Zombie jak to zombie, pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Tym razem zameldowały się one przy okazji sprawdzania list wyborców przed tegorocznymi wyborami w USA. Badanie przeprowadzone przez Pew Research Center ujawniło, że na listach wyborców figurują 2 miliony osób, które już nie żyją. Za to brak na nich blisko 51 milionów żywych wyborców.

Na tym nie koniec - 3 miliony wyborców głosować mogą w kilku stanach, a 12 milionów ma błędnie wpisane dane. Coś takiego możliwe jest jedynie z powodu braku aktualizacji baz danych, problemów związanymi z samym systemem rejestracji wyborców oraz przestarzałymi procedurami.

Dużo można powiedzieć o naszym kraju, ale przynajmniej przy żadnych wyborach nie było problemu z nieżyjącymi wyborcami na listach lub z tym, że kogoś brakowało. A czasem zdarza się, że kilka głosów może przechylić szalę zwycięstwa.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: USA | wybory | zombie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama