Android na wyposażeniu Boeinga 787 Dreamliner

Androida implementowano do telewizorów, pralek, liczników rowerowych, samochodów, a jak do tej pory nikt nie wpadł na umieszczenie go w samolocie. A przecież to doskonałe miejsce dla tego systemu.

Dreamliner jest rekordzistą w prędkości okrążenia naszego globu. Taką trasę tym supernowoczesnym samolotem pasażerskim pokonano w 42 godziny i 27 minut, z zaledwie jednym międzylądowaniem. Musicie przyznać, że wynik robi wrażenie, ale już nawet kilkugodzinny lot na inny kontynent może być nudny, więc producent zaproponował - jako wyposażenie - wbudowane w fotele ekrany dotykowe oparte o system Android.

Pierwszą linią lotniczą, która pochwaliła się takimi rozwiązaniami jest Qatar Airways. Na targach lotniczych Farnborough Airshow zaprezentowano 787 w ich barwach, wyposażone w urządzenia Thales TopSeries Avant o przekątnych ekranu 7 i 10 cali, znajdujące się w przedziałach ekonomicznym oraz biznesowym.

Urządzenia IFEC (in-flight entertainment and connectivity) Thales TopSeries Avant oprate są na dwurdzeniowym procesorze ARM STMicro. Na wyposażeniu znalazły się ponadto 1GB RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. W ofercie Boeinga znajduje się również wyprodukowany przez Panasonica model eX3.

Reklama

Na koniec dodam, że pierwszą europejską linią lotniczą jaka dostanie Dreamlinery jest nasz polski LOT. Systemy IFEC z Androidem na ich pokładach byłyby miłą niespodzianką.

Adam Bialic

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dreamliner | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy