Atari 2600 w nowej odsłonie. Powraca kultowa konsola do gier

Atari 2600 to konsola do gier sprzed lat, która dziś jest kultowa. Zdecydowano się ją wskrzesić i sprzęt powraca na rynek w nowej odsłonie. Stało się to możliwe dzięki współpracy, którą Atari nawiązało z firmą PLAION. Wizualnie sprzęt nawiązuje do modelu CX2600-A wprowadzonego na rynek w 1980 r.

Atari 2600 to konsola do gier sprzed lat, która dziś jest kultowa. Zdecydowano się ją wskrzesić i sprzęt powraca na rynek w nowej odsłonie. Stało się to możliwe dzięki współpracy, którą Atari nawiązało z firmą PLAION. Wizualnie sprzęt nawiązuje do modelu CX2600-A wprowadzonego na rynek w 1980 r.Starsi z naszych czytelników, którzy są fanami gier z pewnością pamiętają czasy takich komputerów, jak pochodzących od marki Atari. W latach 70. i 80. rozgrywka wyglądała oczywiście zupełnie inaczej. Jeśli ktoś z was tęskni za tamtymi czasami, to mamy dobre wieści. Na rynek powraca kultowa konsola do gier o nazwie Atari 2600+.

Nowy Atari 2600+ wygląda jak sprzed lat

Nowa odsłona konsoli Atari 2600 wygląda na pierwszy rzut oka jak model z 1980 r. Mowa o wariancie CX2600-A. Podobnie jak protoplasta, nowy sprzęt został zamknięty w obudowie wykonanej z drewna, która ma podkreślać ducha oryginału. Następnie mamy dżojstik, który znajduje się w zestawie z konsolą. Został on odtworzony na bazie pierwowzoru i ma te same kształty oraz rozmiary.

Reklama

Atari 2600+ to konsola, która ma oczywiście nowocześniejsze podzespoły i elementy, których w zeszłym wieku jeszcze nie było. Na wyposażeniu są złącza USB oraz HDMI. Nie zabrakło także wsparcia dla różnych rozdzielczości ekranu. Na start przygotowano dziesięć gier. Lista tytułów widoczna jest poniżej.

  • Adventure
  • Combat
  • Dodge 'Em
  • Haunted House
  • Maze Craze
  • Missile Command
  • Realsports Volleyball
  • Surround
  • Video Pinball
  • Yars' Revenge

"Zachowanie klasycznych gier jest dla Atari priorytetem, a wydanie Atari 2600+ sprawi, że setki gier na modele 2600 i 7800, które zostały wydane w ciągu ostatnich 50 lat, będą powszechnie dostępne. Podejście PLAION do jakościowego odtwarzania kultowego sprzętu uczyniło z nich idealnego partnera do wprowadzenia Atari 2600+ na rynek." - komentuje Wade Rosen, CEO Atari

Cena Atari 2600+ nie taka niska

Cena Atari 2600+ nie należy do najniższych. Konsola do gier została wyceniona w Stanach Zjednoczonych na kwotę 129,99 dol., czyli około 537 zł. To sporo mniej od nowoczesnych konsol do gier, ale pamiętajmy, że możliwości tego sprzętu są dużo mniejsze. Ponadto można też zakupić dodatkowy kontroler CX-40+ za 24,99 dol. (ok. 103 zł). Kartridże mają być dostępne w cenie 39,99 dol. (ok. 165 zł). Obecnie trwa przedsprzedaż urządzenia, a rynkowy debiut zaplanowano na 17 listopada. Konsola zapewni kompatybilność z grami na modele 2600 oraz 7800. Aktualizacja: Atari 2600+ trafiło także do oferty polskich sklepów. Urządzenie można m.in. zamawiać w Euro, Neonet czy 3kropki w cenie od 499 zł.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Atari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy