Bez kabli. Jaka stacja pogodowa WiFi jest najlepsza do domu?

Większość z nas korzysta dzisiaj z aktualnej prognozy pogody w telefonie. Jednak w niektórych przypadkach potrzebne są dokładniejsze pomiary. Wtedy najlepiej wybrać stację pogodową z WiFi, która przekaże nam informacje lokalne. Na co zwrócić uwagę kupując takie urządzenie i jaka stacja pogodowa z WiFi będzie najlepsza do domu.

Jak działa stacja pogodowa WiFi?

Domowa stacja pogodowa z WiFi to urządzenie, które pozwala odbierać informacje o pogodzie w naszym miejscu zamieszkania. Zestaw składa się z wyświetlacza elektronicznego oraz czujników. Sensory umieszczane są na zewnątrz i odbierany jest przez nie sygnał pozwalający śledzić takie parametry jak: 

  • ciśnienie,
  • temperatura,
  • wilgotność.

Dodatkowo możemy dzięki niej uzyskać informacje m.in. o spodziewanej ilości opadów czy promieniowaniu UV, ale najczęściej takie funkcje dotyczą modeli o wyższej cenie.

Czytaj także: Co daje wymiana routera Wi-Fi? 6 powodów, dla których warto to zrobić

Reklama

Stacja pogodowa z WiFi i aplikacją na telefon — którą wybrać?

Komu przyda się urządzenie takie jak domowa stacja pogodowa z WiFi? Na pewno jest to must have dla osób prowadzących przydomowe ogródki czy też posiadających piękne kompozycje kwiatowe na tarasach. Jednak przyda się to tak naprawdę każdemu, kto lubi mieć pod ręką podstawowe informacje pogodowe ze swojego miejsca zamieszkania.

Na co zwrócić uwagę wybierając stację pogodową z WiFi? Kluczowe punkty, które powinniśmy sprawdzić przed kupnem urządzenia, to:

  • barometr,
  • czujnik prędkości wiatru,
  • higrometr,
  • miernik jakości powietrza.

Dodatkowo warto samemu określić swoje wymagania przed zakupem, by dostosować wyposażenie stacji pogodowe z WiFi do swoich potrzeb.

Barometr jest szczególnie polecanym wyposażeniem dla osób zmagających się z problemem nadciśnienia. W takim przypadku można łatwo kontrolować wpływ warunków atmosferycznych na nasze samopoczucie i zdrowie.

Przy pogarszającej się jakości powietrza warto również zwrócić uwagę, czy domowa stacja pogodowa z WiFi posiada jego miernik. Dzięki temu można bezpośrednio monitorować sytuację i przed każdym wyjściem na zewnątrz. Wysokie parametry stężenia pyłów PM 10 i PM 2.5 powinny skutecznie odwieść nas od pomysłu spaceru.

Dodatkowe elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to zakres pomiaru temperatury (najlepiej od -20 do 50 stopni Celsjusza), niskie dopuszczalne błędy pomiarowe, podświetlenie wyświetlacza, rodzaj zasilania oraz sposób łączności. Dla prawdziwych geeków istotna powinna również być możliwość odczytywania danych w aplikacji mobilnej oraz zapisywania i analizowania danych.

Czytaj także: Jak spakować bagaż podręczny do samolotu? Proste triki

3 najlepsze stacje pogodowe z WiFi. Ranking

1. Stacja pogodowa WiFi z 3 dedykowanymi czujnikami na aplikację TUYA

Trzy czujniki połączone w jednej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz śledzić najważniejsze parametry pogodowe wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz — w ogrodzie, na tarasie, w piwnicy czy w terrarium. Jakie informacje uzyskasz dzięki aplikacji TUYA? Przede wszystkim temperaturę i wilgotność. Dodatkowo dostępne są powiadomienia o przekroczeniu określonej temperatury czy też możliwość sprawdzania i porównywania danych z poprzednich dni.

2. Stacja pogodowa WiFi Eurochron EFWS 2900

Produkt od firmy Eurochron ma nie tylko duży zakres pomiarowy wilgotności (od 10 do 99%), ale także temperatury (od -40 do 60 stopni Celsjusza) i opadów (od 0 do 9999,9 mm). Dodatkowo znajdziemy w nim informacje o punkcie rosy, ciśnieniu powietrza, czynniku chłodzącym wiatru czy także temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

3. Stacja pogodowa GreenBlue GB522

Ten produkt to połączenie niezawodności z elegancją i intuicyjną obsługą. Wyświetla najpotrzebniejsze dane: temperaturę, wilgotność, ciśnienie barometryczne oraz fazy księżyca. Dodatkowo zapewnia bezpośrednie połączenie z siecią WiFi, a także wskaźnik sygnału transmisji. Stacja pogodowa firmy GreenBlue zapewnia także możliwość odczytu danych poprzez aplikację mobilną.

Czytaj również:

Prowadź do domu. Jak to działa w Mapach Google i Street View?

Czy infolinia jest płatna? Sprawdzamy cenniki Plus, Orange, Play i T-Mobile

Jak pobrać piosenkę z YouTube na telefon? Za darmo i bez programu

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy