​Bios Incube - drzewko z ludzkich prochów

Pewien hiszpański start-up wpadł na pomysł, by ludzkie prochy wykorzystać jako nawóz dla roślin doniczkowych. W ten sposób powstała Bios Incube, którą można wykorzystać w każdym domu. Na Kickstarterze trwa zbiórka funduszy na rozwój projektu.

Bios Urn to hiszpański start-up, który jakiś czas temu zaprojektował biodegradowalną urnę na prochy, w której umieszczone było nasiono jakiegoś drzewa, służące do naturalnego zalesienia naszej planety. Bios Incube to rozwinięcie tej koncepcji. Na Bios Incube składa się specjalna kapsuła, która automatycznie pilnuje odpowiedniej temperatury i wilgotności (podlewa się sama) i pozwala na wyhodowanie pięknej doniczkowej rośliny.

Bios Incube składa się z małej urny, inkubatora oraz aplikacji mobilnej, która dostarcza nam wszelkich niezbędnych informacji o wzroście drzewka. Warto zaznaczyć, że jego hodowla odbywa się w sposób automatyczny i nie potrzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy.

Reklama

Według twórców niezwykłej urny, dzięki wykorzystaniu prochów bliskich do zasadzenia rośliny doniczkowej, łatwiej jest przejść przez okres żałoby. Założyciele Bios Urn przekonują, że idea wzrostu nowego życia na prochach zmarłej osoby, jest niezwykle poetycka.

Sprzedaż urn do hodowli doniczkowych kwiatów rozpocznie się w okolicach maja tego roku. Za cały zestaw (urna, sensor i inkubator) trzeba będzie zapłacić 650 euro. Jeżeli chcecie wesprzeć ten niezwykły projekt, dorzućcie się do zbiórki na Kickstarterze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kickstarter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy