Ciekawy sposób na wygłuszenie Alexy

Jeśli czujecie się trochę nieswojo z myślą, że przez cały czas jesteście podsłuchiwani przez inteligentne głośniki wyposażone w system Alexa – to rozwiązanie jest dla was.

Mowa o urządzeniu Alexagate, które emituje sygnały ultradźwiękowe zdolne skutecznie zagłuszyć głośniki wyposażone w funkcję inteligentnego asystenta. Nadawana częstotliwość jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha, a więc w najmniejszym stopniu nie wpływa negatywnie na codzienny komfort.

Warty ok 100 dolarów gadżet jest niewielki i posiada kształt specjalnej nasadki.  Producent zapewnia, że uniwersalny rozmiar pasuje na niemal wszystkie głośniki wykorzystujące Alexę. Jeśli pomimo tego zechcemy skorzystać z funkcji asystenta głosowego, wystarczy dotknąć trzy razy górnej części gadżetu, a wspomniane ultradźwięki zostaną wyciszone.

Reklama

Rozwiązanie wydaje się bardzo ciekawe, zwłaszcza w dobie kontrowersji związanej z ludzką prywatnością. Pytaniem zostaje czy osoby obawiające się o swoją prywatność na pewno kupują inteligentne głośniki? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alexa | internet rzeczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy