FunBrush - Polacy podbijają Kickstartera z inteligentną szczoteczką do zębów

Już ponad rok temu studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przeszli ze swoim projektem do krajowych finałów Imagine Cup 2013. Od tamtego wydarzenia upłynęło już sporo wody w Wiśle, a pomysł został wsparty przez inwestora. Inteligentna szczoteczka trafiła na Kickstartera. Autorzy chcą zebrać przynajmniej 40 tysięcy funtów brytyjskich, aby wcielić swój projekt w życie.

Na czym tak właściwie FunBrush polega? Każdy doskonale wie, że dzieci nie lubią szczotkować zębów, a higiena jamy ustnej jest przez nie zaniedbywana. Każdy doskonale również wie, że dzieci uwielbiają gry komputerowe. Polacy postanowili połączyć te dwa zagadnienia. FunBrush to inteligentna szczoteczka wyposażona w moduł Bluetooth, który przesyła do urządzenia mobilnego statystyki na temat szczotkowania. Wykonując tę czynność poprawnie, dziecko opiekuje się swoim zwierzątkiem, które cierpi na ubytki w jamie ustnej. Całość została stworzona na wzór Tamagotchi - elektronicznych zabawek niezwykle popularnych w latach 90. 

Reklama

Dziecko opiekuje się swoim zwierzakiem (na początku dostępne będą dwa - lew oraz hipopotam), natomiast rodzice otrzymują zaawansowane statystyki na temat szczotkowania swoich podopiecznych. Poznaniacy postanowili zatem połączyć przyjemne z pożytecznym.
 
Aby projekt mógł być zrealizowany, potrzebne jest 40 tysięcy funtów brytyjskich. Koszt szczoteczki zaczyna się już od 40 funtów (pierwsze 100 egzemplarzy). Twórcy podkreślają, że szczoteczka będzie kompatybilna z wymiennymi końcówkami, dostępnymi w większości sklepów. Aplikacja mobilna pojawi się na wszystkich popularnych platformach - Androidzie, iOS oraz Windows Phone.

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy