G-Shock Exclusive GPW-1000 z technologią Waveceptor i GPS

G-Shock Exclusive GPW-1000 to debiut łączący radiową synchronizację godziny z satelitarną. Gdy jest w obszarze sygnału FM, godzina ustawia się radiowo, w pozostałych przypadkach łączy się z zegarami atomowymi z satelitów krążących wokół Ziemi.

Ten model G-shocka  jako pierwszy na świecie wykorzystuje dwie technologie jednocześnie - Waveceptor oraz GPS. Jeśli fale radiowe nie pozwalają na ustawienie godziny  w zegarku - G-shock  "wzbija" się ponad Ziemię wykorzystując synchronizację satelitarną. Gdy zegarek jest poza zasięgiem FM, wystarczy wcisnąć jeden guzik i w ciągu minuty zegarek łączy się z satelitą. Na tej podstawie ustala swoje miejsce na Ziemi i do tego miejsca dostosowuje strefę czasową. Przy tym działa bardzo dokładnie - "poślizg" wynosi zaledwie 1 sekundę na 100 000 lat. Funkcjonuje  we wszystkich strefach czasowych, uwzględniając czas letni i zimowy.

Reklama

Oprócz tego obsługa zegarka opiera się na Smart Access - technologii wykorzystywanej wyłącznie przez Casio.  To  umożliwia wybór danej opcji za pomocą pojedynczego obrotu koronki. Smart Access pozwala przede wszystkim na szybkie i bezawaryjne przełączanie funkcji w zegarku. Można ustawić stoper, po czym przejść do godziny i po jakimś czasie ponownie wrócić do stopera  - wówczas SA działa tak, że wskazówki automatycznie ustawiają się na czas, który odmierzał stoper. 

GPW-1000 to również zegarek ekologiczny. Wbudowanie panelu słonecznego w tarczę zegarka pozwala na szybkie "karmienie" go energią. Dodatkowo został wyposażony we wskaźnik aktualnego poziomu naładowania, by nie zaskoczyć ewentualnym rozładowaniem.

Co więcej, zegarek jest wyposażony w kompas, a  wodoszczelność wytrzymuje ciśnienie do 20 atmosfer. Poza tym to G-Shock, nazwa zobowiązuje - praktycznie nie do zniszczenia nawet przy bardzo aktywnym użytkowaniu. Ekskluzywność zegarka to  również szkło - wyjątkowo w tym modelu szafirowe, odporne na zarysowania.  Ostatnim, wartym podkreślenia wyróżnikiem jest design. Już na pierwszy rzut oka, bez wczytywanie się w funkcje widać , że to wyjątkowy okaz. Opływowe, charakterystyczne dla linii G-shock kształty , zastąpiono kanciastymi brzegami. Całość nadaje kolekcji mocnego, drapieżnego wyglądu. 

G-Shock Exclusive GPW-1000 będzie dostępny wyłącznie w wybranych sklepach z zegarkami. Do Polski zawita już z końcem sierpnia 2014 roku. Jak na ekskluzywny unikat przystało,  również cena zegarka będzie wyjątkowo - 3290 zł.  Linię GPW-1000 reprezentują trzy zegarki, w różnych wariantach kolorystycznych:  GPW-1000-1AER, GPW-1000-4AER oraz GPW-1000-1BER.

Zegarek jest wyposażony w kompas, a wodoszczelność wytrzymuje ciśnienie do 20 atmosfer. Szkło z którego został wykonany ekran zegarka jest odporne na zarysowania.  O
G-Shock Exclusive GPW-1000 będzie dostępny wyłącznie w wybranych sklepach z zegarkami. Jego cena to 3290 zł.

Linię GPW-1000 reprezentują trzy zegarki, w różnych wariantach kolorystycznych:  GPW-1000-1AER, GPW-1000-4AER oraz GPW-1000-1BER.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: G-Shock | Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy