Reklama

Merlin.pl zapowiedział własny czytnik książek - idzie śladami Amazonu

Przedstawiciele jednego z największych sklepów internetowych w Polsce na specjalnej konferencji podzielili się swoimi planami na przyszłość. Merlin chce być jak amerykański Amazon, który oprócz sprzedaży jest także producentem sprzętu, skupiającym wokół siebie cały ekosystem produktów. Polski sklep zapowiedział produkcję własnego czytnika książek.

Merbook, bo tak nazywa się sprzęt, to nie tylko e-reader, ale również cały ekosystem skupiony wokół niego. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jak dokładnie zaplanował to sobie Merlin, ale mówi się o miesięcznym abonamencie, w ramach którego klienci otrzymają dostęp do setek tysięcy publikacji, możliwych do pobrania na czytnik książek. Trzeba przyznać, że pomysł zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Niestety nie wiemy nic na temat parametrów technicznych e-czytnika, nie znamy również szczegółów przygotowywanej oferty. Na dzień dzisiejszy jawi się ona jako usługa analogiczna do Spotify czy Netflix, jednak dotyczyć będzie książek.

Jeżeli Merlin nie przeszarżuje z ceną za sam czytnik oraz abonamentem na swoją usługę, oferta może się okazać strzałem w dziesiątkę. Pytanie tylko, czy Polacy są gotowi na taką rewolucję?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy