Reklama

MicrobeScope - przyroda bliżej ciebie!

Wystarczy ten gadżet i smartfon pod ręką, żeby wiedzieć, co w trawie piszczy.

Nie jestem ze starego pokolenia, ale nawet ja wiem, że szkołach brakuje tak podstawowych przyrządów jak mikroskop. Raz na jakiś czas pani wyciągała jeden zakurzony na lekcji biologii i każdy mógł podejść i zobaczyć. To trochę za mało, prawda? Dlatego tym bardziej podoba mi się MicrobeScope, czyli przenośny mikroskop współpracujący ze smartfonami. Przede wszystkim z najnowszymi modelami iPhone'a, ale współgra również z innymi popularnymi sprzętami. Na wszelki wypadek można jednak zapytać twórców, czy nasz model na pewno będzie działał z przenośnym mikroskopem. A jeśli działa, to możemy wybrać się na łono przyrody i tam cieszyć się obrazem powiększonym aż 800 razy! To wystarczy, żeby zobaczyć poruszające się bakterie.

Reklama

Niestety, brakuje jakiejkolwiek regulacji. Jest tylko jeden stopień ostrości i powiększenia. Pewnych ograniczeń należało się jednak spodziewać, ponieważ MicrobeScope nie jest sprzętem, który ma trafić do laboratoriów. To świetny gadżet na rodzinne wycieczki, szczególnie dla młodszych. W każdej chwili można zobaczyć, jak wygląda przyroda niedostępna dla zwykłego oka. MicrobeScope jest niewielki, zmieści się w kieszeni, więc to idealny gadżet na zbliżające się lato.

O ile mamy 125 dol., bo właśnie tyle MicrobeScope kosztuje na Kickstarterze. Trzeba się spieszyć, bo promocja za jakiś czas się skończy i gadżet zdrożeje.

Adam Bednarek

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: MicrobeScope | mikroskop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne