Najdroższe zestawy LEGO. Tu nawet Black Friday nie pomoże...

LEGO nie należy do najtańszych zabawek, a niektóre zestawy są na tyle duże i złożone, że z pewnością przypadną do gustu starszym miłośnikom składania. Dziś rzucimy okiem na najdroższe zestawy, które są dostępne w sprzedaży.

Oto najdroższe zestawy LEGO.
Oto najdroższe zestawy LEGO.Legomateriały prasowe

LEGO - drogie, ale wspaniałe

Klocki LEGO od lat mają status kultowych, regularnie przyciągając do składania zarówno młodszych, jak i starszych miłośników tej formy spędzenia czasu. Nic dziwnego, wszak w sklepach znajdziemy nie tylko zestawy do zabawy, ale i sporej wielkości modele do eksponowania na półkach. Te większe to już konkretny wydatek. W sprzedaży znajdziemy sporo wariantów kosztujących setki, a nawet i tysiące złotych.

Nie chodzi tu wyłącznie o rzadko spotykane zestawy, których cena urosła na wiele lat od opuszczenia rynku. To gratka dla kolekcjonerów, w serwisach aukcyjnych często wyceniana na grube tysiące. Wystarczy rzucić okiem na wyjątkowe figurki, których np. od lat nie da się kupić inaczej, niż z drugiej ręki. Warto przejrzeć swoją kolekcję, bo może akurat czai się tam skarb.

Dziś jednak rzucimy okiem na najdroższe zestawy LEGO, które są dostępne w oficjalnej dystrybucji. Ostrzegam - ich cena odstrasza nawet w Black Friday, choć liczba elementów i prezencja kuszą...

Najdroższe zestawy LEGO

Nasze zestawienie rozpoczynamy od dwóch zestawów z dwóch różnych serii - Icons oraz Technic. Jeżeli o klockowych "ikonach" mowa, to w rankingu znalazło się miejsce dla zestawu o numerze 10294 - to LEGO Titanic, czyli wiernie odwzorowany model kultowego statku pasażerskiego, który zatonął w 1912 roku. Tego kolosa lepiej nie wsadzajmy do wody, bo może podzielić los oryginału.

Potężny zestaw składa się z 9090 elementów i kosztuje katalogowo 2899,99 złotych. Może i nie ma minifigurek ani wielu funkcji typowo "bawialnych", ale prezentuje się genialnie. Co więcej, możemy zobaczyć jego wnętrze:

LEGO Titanic.Legomateriały prasowe

Dla wielu to najlepszy zestaw LEGO, jaki składali w swoim życiu. Mnóstwo szczegółów i bardzo złożona konstrukcja z pewnością zadowolą najbardziej wymagających miłośników duńskich klocków.

Na tej samej pozycji w rankingu znalazł się też zestaw Żuraw gąsienicowy Liebherr LR 13000 - model numer 42146, który zawiera 2883 elementów i kosztuje 2899,99 zł. Może i nie posiada tak wielu klocków, jak Titanic, ale pamiętajmy, że to seria Technic. Oznacza to wiele genialnych funkcji i mechanizmów, które zaskoczą nawet wieloletnich sympatyków tej zaawansowanej serii LEGO.

Legomateriały prasowe

Co więcej, żuraw posiada silnik elektryczny. Dzięki temu możemy sterować nim zdalnie przy pomocy aplikacji na smartfonie.

Drugim najdroższym zestawem LEGO dostępnym w sprzedaży jest AT-AT™ z serii LEGO Star Wars. To jedna z flagowych serii, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem fanów uniwersum. Topowe wcielenie znanej maszyny w tym wypadku jest również największym i najdroższym. O ile AT-AT pojawiał się wcześniej, to tym razem mamy do czynienia z istnym kolosem. Zestaw o numerze 75313 ma 4440 elementów i kosztuje 3699,99 złotych.

materiały prasowe

Został przygotowany genialnie. W środku znajdziemy sporo figurek, które pozwolą nam odwzorować sceny znane z filmowej sagi. Nie brakuje pomieszczeń dla szturmowców, kwatery sterowania czy Luke'a Skywalkera próbującego dokonać zniszczenia pojazdu.

Prawdziwa uczta dla miłośników Gwiezdnych Wojen zostanie dopełniona, gdy na scenę wejście ostatni prezentowany model. W tej samej cenie (3699,99 zł) znajdziemy bowiem Sokół Millennium™ o numerze 75192. To również kolejne wcielenie znanego pojazdu i tak samo jak w przypadku AT-AT, mowa o absolutnie największym - bo liczącym bagatela 7541 klocków.

materiały prasowe

Mnóstwo figurek to dodatek wymagany, aby wypełnić klockowym życiem liczne pomieszczenia wewnątrz statku. Choć "zabawa w latanie" nim będzie trudna (jest ogromny!), to w środku znajdziemy sporo miejsc, które widzieliśmy podczas poszczególnych scen w filmach. Przy okazji, jest to chyba jeden z najbardziej kultowych modeli, jakie możemy spotkać w sklepach. LEGO i Star Wars to idealne połączenie, a Sokół Millenium jest tego najlepszym przykładem.

LEGO z drugiej ręki. Potężna kasa wymagana

Powyższe przykłady to oczywiście modele dostępne w oficjalnej dystrybucji. Można oczekiwać, że wiele lat po zaprzestaniu produkcji będą jeszcze droższe. Tak się składa, że LEGO potrafią osiągać absurdalne kwoty, czego przykładem jest rynek wtórny. Wystarczy skorzystać z porównywarki cenowej aby zobaczyć, ile należy zapłacić za udane konstrukcje sprzed kilkunastu lat.

Dla przykładu model 10190 (Market Street) z 2007 roku jest wystawiony na sprzedaż za prawie 10 tysięcy złotych. Dość powiedzieć, że oficjalnie zestawy tego kalibru kosztowały maksymalnie kilkaset. To spora przebitka, dlatego dziś taki zakup zarezerwowany jest wyłącznie dla największych miłośników.

PolsatPolsat
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas