Plecak do przenoszenia rannych

Firma Agilite stworzyła urządzenie ułatwiające ewakuację rannych z placu boju. Na czym polega innowacyjny wynalazek i kto może z niego skorzystać.

Kiedy jeden z żołnierzy zostaje ranny, kolega z oddziału przewiesza go przez ramię i odnosi w bezpieczne miejsce. W pewnych warunkach to jedyna skuteczna, ale niekoniecznie wygodna metoda. Poszkodowany towarzysz broni ważny niemało, utrudnia poruszanie i oddawanie strzałów. Niosący go żołnierz jest przez to bardziej narażony na niebezpieczeństwo. Okazało się, że prosty wynalazek jest w stanie poprawić trudną sytuację takiego oddziału.

Injured Personnel Carrier (z ang. nosiciel rannych osób) to swego rodzaju plecak lub uprząż, do której przypina się osobę poszkodowaną. Ciężar osoby przyczepionej do pleców transportującego rozkłada się równomiernie, przez co nie utrudnia poruszania się. W znacznie mniejszym stopniu ogranicza również zdolności bojowe.

IPC ważny niecałe pół kilograma i kosztuje tylko 80 dol. Zainteresowanie wynalazkiem zgłosiła nie tylko izraelska armia, ale również strażacy, ratownicy i cywile.

Poniżej znajduje się wideo z prezentacją przygotowaną przez producenta.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wynalazek | ranni | plecak | wojsko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy