Pojazd ratunkowy przyszłości? Poznaj RSV

GOPR i TOPR pewnie byłyby zadowolone z posiadania takiego pojazdu. Na razie jest jeszcze w fazie projektowania, ale kto wie? Może i w polskich górach się pojawi.

Młody brytyjski projektant James Langton stworzył projekt pojazdu, który roboczo nazwał Snowsports Rescue Vehicle. Pojazd ten ma być wyspecjalizowany w ratowaniu ofiar wypadków w górach. Ma zapewnić rannym z urazami czaszki i kręgosłupa bezpieczny i w miarę szybki transport do szpitala.

Pojazd został skonstruowany w ten sposób, aby mógł dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca bez większego problemu i dostarczyć na swoim pokładzie dwóch ratowników z pełnym wyposażeniem medycznym.

Ratownicy mogą umieścić pacjenta na ruchomej platformie, która dzięki systemowi żyroskopów zawsze znajduje się w pozycji poziomej. Chroni to pacjenta przed niepotrzebnymi wstrząsami i nie przysparza mu dodatkowych urazów. W razie potrzeby jeden z foteli ratowników można obrócić tyłem do kierunku jazdy, aby udzielić pomocy rannemu.

Reklama

Nie myślcie, że pacjent marznie podczas przewożenia na tej wysuwanej platformie. Nad pacjentem ma być zamontowana kurtyna termiczna, która będzie izolować rannego od warunków zewnętrznych gwarantując komfortowe warunki transportu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy