Rationalizer - do trudnych decyzji

Wszyscy podejmujemy decyzję pod presją chwili. A co by było, gdyby w tym krytycznym momencie... technologia uświadomiła nam, że działamy pochopnie? Antidotum na złe wybory ma przynieść Rationalizer firmy Philips.

Duże pieniądze można zarówno zarobić, jak i stracić w ciągu kilku sekund. Wystarczy jedna pochopna decyzja. Jest na to lekarstwo? Można brać odpowiednie środki antystresowe, ale Philips zasugerował coś innego. Holenderska firma stworzyła prototyp (a raczej koncept) urządzenia o nazwie Rationalizer, czyli "Zwierciadła emocji". Jak ono działa?

Reklama

Na Rationalizer składa się specjalna opaska (EmoBracelet) oraz nadajnik, przypominający trochę miseczkę (EmoBowl). Opaska na bieżąco bada - poprzez reakcje skórne - poziom stresu osoby, przekazując dane do nadajnika. Im silniejsze emocje targają daną osobą - tym mocniejsze stają się kolory wyświetlane na opasce i nadajniku. Od koloru żółtego, przez pomarańczowy, na krwistym czerwonym kończąc. Jak twierdzi Philips - działanie "lustra emocji" jest bardzo proste i absolutnie nieszkodliwe.

Pomysłodawcy Rationalizera sugerują, że ich wynalazek został stworzony z myślą o maklerach oraz innych osobach pracujących w atmosferze stresu, kiedy to podejmowanie decyzji pod wpływem chwili może mieć opłakane skutki. Tak naprawdę jednak, Rationalizer przydałby się także innym cierpiącym na stres ludziom - kierowcom, szefom i ich pracownikom, ludziom robiącym zakupy... Lista tak naprawdę nie ma końca.

Choć testy są obiecujące, trudno powiedzieć, czy Rationalizer trafi kiedykolwiek do komercyjnego użytku.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pod presją

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy