Rosja buduje pierwszego kobiecego androida

Androidy są wokół nas. I nie chodzi tu bynajmniej o urządzenia z popularnym systemem operacyjnym Google, a o syntetyczne humanoidy, które niebawem będą żyć razem z ludźmi. Pierwszą kobietę-androida właśnie zbudowano w Rosji.

Rosja 2045 to autorski projekt Dmitrija Itskova, który zakłada stworzenie w pełni autonomicznego androida-kobiety. Alissa, bo tak nazywa się syntetyczna dama, wygląda naprawdę realistycznie. Duża w tym zasługa maski silikonowej stworzonej przez Neurobotics, która dzięki 8 punktom artykulacji jest w stanie poruszać gałkami oczu i ustami. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnie dostosowanego gamepada.

Alissa ma wbudowane oprogramowanie, które synchronizuje słowa wydobywające się z syntezatora mowy z ruchami ust. Projekt jest póki co w początkowej fazie i wymaga licznych usprawnień, ale twórcy kobiety-androida są optymistami. Wierzą, że do końca obecnej dekady takie maszyny staną się powszechnością.

Jeszcze dalej w przyszłość wybiega sam Itskov. Nazwa projektu Rosja 2045 to tak naprawdę klisza z przyszłości, w której będzie możliwe przeszczepianie ludzkich umysłów do ciał androidów. Ma to stać się przed 2045 rokiem.

Reklama

Oglądając załączony materiał wideo można dojść do wniosku, że do urzeczywistnienia tych marzeń jeszcze nam daleko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | robot | android | cyborg | maszyna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy