Spark - zegarek, który nie pozwoli zasnąć

Drzemka wciągu dnia? Nie ma szans. Mając na ręku Spark nie trzeba szukać mocnej kawy.

Osób, które zasypiają przy pierwszej lepszej okazji, musi być wiele, skoro Spark już zebrał na Kickstarterze 17 tysięcy dolarów, mimo że twórcy prosili jedynie o 6 tysięcy. 

Co prawda Spark nie jest zegarkiem, który powali was na kolana funkcjonalnością, ma jednak jedną, ale za to niewątpliwie przydatną funkcję: nie pozwala zasnąć. 

O to, byśmy cały czas byli świadomi, dbają specjalne sensory, który wykrywają szybkość i częstotliwość ruchu. Jeżeli aktywności nie ma, wtedy zegarek wkracza do akcji i za pomocą wibracji (ich moc ustala użytkownik) stara się powstrzymać nadchodzącą drzemkę. 

Reklama

Przydatne? Trudno stwierdzić, ale na pewno nie brakuje osób, które przysypiają na wykładach albo w trakcie podróży, co jest bardzo ryzykowne - łatwo przegapić przystanek. Spark może więc temu zapobiec i pozwoli uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, kiedy nauczyciel wścieka się, że przysypiamy akurat na jego lekcji/wykładzie. Nie mówiąc już o szefie…Wystarczy 49 dolarów, żeby uniknąć kompromitacji - Spark można kupić jeszcze na Kickstarterze. Premiera w listopadzie.

Adam Bednarek

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: zegarek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy