Tak będą wyglądać drzewa przyszłości

Największe światowe metropolie wciąż rozwijają się do gigantycznych rozmiarów, a ludzi na świecie nie przestaje przybywać. Gdzie w tym całym zamieszaniu znaleźć miejsce na odrobinę natury, bez której przecież nie możemy żyć? Oto niesamowity projekt rozwiązujący ten problem.

Przyglądaliśmy się najdziwniejszym drzewom już wielokrotnie. Widzieliśmy takie, które potrafiły naładować gadżety, niesamowite pajęcze drzewa, a nawet iluzję całego lasu. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś znacznie bardziej ambitnym - Sea Tree to nie tyle gadżet, co raczej spektakularny projekt architektoniczny.

Morskie Drzewo to budowla wielkością przypominająca drapacze chmur, której przeznaczeniem jest podtrzymywanie lokalnego ekosystemu. Osadzenie konstrukcji w wodzie pozwala na dostarczanie miejsca zarówno dla morskiej, jak i lądowej fauny oraz flory. Budowla składa się z pięter i na każdym z nich panują warunki sprzyjające różnym gatunkom. Podobnie jak platforma wiertnicza Sea Tree ma być samowystarczalne, ale jego zdaniem jest służenie naturze, a nie człowiekowi.

Reklama

Powyższy koncept został opracowany przez projektantów z holenderskiego Waterstudio.nl. Ich podejście jest nowatorskie, ponieważ nie próbują podporządkowywać natury miejskiemu środowisku, ale tworzyć dla niej osobne miejsca. Projektanci uważają, że jeśli na naszej planecie poziom oceanów rzeczywiście będzie rósł, nie pozostanie nic innego jak inwestowanie w morskie budowle.

Grzegorz Nowak

http://komorkomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: drzewa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy