Reklama

Tłumacz psich myśli za jedyne 200 zł

"No More Woof" to najbardziej rewolucyjny wynalazek niewielkiego laboratorium badawczego the Nordic Society for Invention and Discovery. Dzięki najnowszej technologii oraz EEG (elektroencefalografii) ma pozwolić na tłumaczenie psich myśli. A teraz ruszyła jego przedsprzedaż.

Brzmi niewiarygodnie? Twórcy zapewniają jednak, że to nie żadna magia. Z użyciem sprzętu dostępnego dziś chcą stworzyć technologię jutra, j ednocześnie nie ukrywając, że jest to prototypowa wersja urządzenia, która może nie działać idealnie.

Za pomocą elektrod umieszczonych w urządzeniu "No More Woof" odczytuje aktywność psiego mózgu, identyfikuje ją i przekłada na jeden z komunikatów typu: "jestem zmęczony", "kim jesteś?" czy "jestem głodny".
 
Dostępnych jest kilka wersji urządzenia. Najtańsza z jednym czujnikiem i możliwością identyfikacji 2-3 wzorców kosztuje 65 dolarów. Droższa edycja standard z dwoma czujnikami to już koszt 300 dolarów. Jednak ta potrafi rozpoznać już 4 i więcej "myśli". Można ją także skalibrować by pasowała do różnych ras psów. Najdroższa opcja kosztuje 600 dolarów, ale jest to sprzęt, którego oprogramowanie można uaktualniać i działa on najlepiej. Co ciekawe produkty w cenach 65 i 300 dolarów zostały już wyprzedane.
 
Twórcy stale pracują nad swoim wynalazkiem mając świadomość, że przed nimi jeszcze daleka droga do w pełni działającego sprzętu. Jednak są pewni, że to krok w dobrym kierunku do którego może przysłużyć się każdy. Wystarczy zamówić urządzenie z tej strony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama