Reklama

Więcej Miejsca - wirtualny schowek dla naszych rzeczy

Statystyczny Polak ma do dyspozycji niecałe 25 m2 mieszkania lub domu, podczas gdy obywatele niektórych państw europejskich – nawet dwa razy więcej! W niewielkich pomieszczeniach coraz częściej osaczają nas nasze własne przedmioty. Dlatego w Warszawie powstała firma, która – jako pierwsza w Polsce – dowozi przestrzeń w solidnych plastikowych pojemnikach. Tworzy także dla klientów wirtualny schowek, dzięki któremu będą pamiętali, co oddali na przechowanie.

Polskie mieszkania są często ciasne, a stosunek ceny metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej do przeciętnego wynagrodzenia jest na tyle niekorzystny, że najczęściej nie stać nas na zakup większego lokum. Nawet osoby dysponujące komórką lokatorską lub piwnicą bez wilgoci albo garażem, w którym wilgoci jest aż nadto, nierzadko stają przed tym samym problemem: gdzie zmieścić wszystkie rzeczy, które są im od czasu do czasu potrzebne. Przedmioty takie jak sezonowe ubrania, sprzęt sportowy, akcesoria dzieci upychamy w nowych wersjach pawlaczy, na balkonach, albo wywozimy do krewnych. Żadne z rozwiązań nie jest satysfakcjonujące. Tym bardziej, że im więcej takich "skrytek" mamy, tym większe prawdopodobieństwo, że zapomnimy, gdzie schowaliśmy daną rzecz.

Więcej Miejsca - firma, która wystartowała na początku kwietnia i obejmuje na razie teren Warszawy, powstała, aby pomóc poradzić sobie z brakiem przestrzeni w mieszkaniu czy firmie w komfortowy sposób. Stworzyliśmy prosty, przejrzysty i intuicyjny dla użytkownika serwis informatyczny - mówi Rafał Kołomański, właściciel firmy - Wystarczy na stronie Wiecejmiejsca.pl zamówić konkretną ilość naszych wytrzymałych pojemników. My dostarczymy je klientom pod wskazany adres, odbierzemy i zwrócimy, gdy znów będą potrzebne - dodaje.

Firma zadbała o zabezpieczenie rzeczy chowanych do pojemników. Każdy z nich zabezpieczony jest przy kliencie plombami z unikalnymi numerami i posiada kod kreskowy, który ułatwia jego lokalizację w magazynie. Na platformie można podejrzeć, co oddało się na przechowanie.

Każdy klient po złożeniu zamówienia ma dostęp do wirtualnego schowka. Oznacza to, że po zalogowaniu do swojego konta na stronie ma podgląd rzeczy, które nam powierzył - mówi Rafał Kołomański. W tym celu każdemu, kto wyrazi na to zgodę, dodajemy spis zawartości rzeczy oddanych Więcej Miejsca na przechowanie i fotografię, która dodatkowo ułatwia ich weryfikację. Dzięki temu, w razie potrzeby można zamawiać zwrot konkretnego pojemnika a nie wszystkich.  

Oprócz rzeczy w pojemnikach Więcej Miejsca przechowa dla nas także przedmioty i sprzęty o nieco większych gabarytach. Rower, narty, snowboard, walizki czy wózek dziecięcy - to wszystko może spokojnie czekać na czas, w którym będzie potrzebne nie zabierając nam miejsca w domu.

Miesięczna opłata przechowania rzeczy w jednym pojemniku to 19 zł. Firma dowiezie go za darmo, zapłacimy jedynie za transport zwrotny. Nie zapłacimy też za pojemnik, jego wynajem jest już w cenie.  Każdy pojemnik z rzeczami bądź inny przedmiot oddany na przechowanie ubezpieczony jest na kwotę do 1000 zł.  Sumę ubezpieczenia można podwyższyć do 3000 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy