Gates, Zuckerberg i Bezos chcą zielonej energii

W trakcie szczytu klimatycznego COP21, który odbył się w 2015 roku w Paryżu, powołano do życia projekt Mission Innovation, który jest publiczno-prywatną inicjatywą badawczo-rozwojową na rzecz pozyskiwania czystej energii. Głównym celem przedsięwzięcia jest...

W trakcie szczytu klimatycznego COP21, który odbył się w 2015 roku w Paryżu, powołano do życia projekt Mission Innovation, który jest publiczno-prywatną inicjatywą badawczo-rozwojową na rzecz pozyskiwania czystej energii. Głównym celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie jak największej liczby rządów krajów oraz prywatnych inwestorów w inwestycje w zieloną energię do roku 2020.

Do programu natychmiast dołączyły USA, Chiny, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Japonia, Meksyk, Arabia Saudyjska, Korea Południowa, Norwegia, Niemcy, Indie, Indonezja, Australia, Kanada, Chile, Szwecja, Dania, Brazylia i Francja.

Wszystkie kraje oświadczyły, że wspólnie lub też na własną rękę skupią się na opracowaniu unikalnych technologii energetycznych, które odmienią oblicze świata.

Niewiele później w cały program włączyła się też grupa , czyli inwestorzy z 10 krajów świata, na liście której znajdują się takie osobistości jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Richard Branson, George Soros czy Meg Whiteman.

Teraz dowiadujemy się, że BEC stworzyło kolejny projekt o nazwie Breakthrough Energy Ventures, czyli wart ponad miliard dolarów fundusz inwestycyjny. Jego celem jest inwestowanie w technologie, które w ciągu najbliższych 20 lat uwolnią nas od użycia węgla.

Członkowie chcą stworzyć dużo lepsze technologie, niż aktualne pozyskiwanie energii z farm fotowoltaicznych czy wiatrowych, gdyż nie dają one nadziei na całkowitą rezygnację z użycia paliw kopalnych.

Najbogatsi ludzie na naszej planecie chcą również zachęcić więcej wpływowych ludzi działających na rynkach energetycznych, transportowych, rolnych, przemysłowych i budowlanych, do zmiany postrzegania otaczającego ich świata i włączenia się w projekt, który na lepsze odmieni oblicze naszej planety.

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas