Holoportacja od Microsoftu w akcji
Technologie holograficzne prezentowane są od dawna, jednak prezentacja żadnej z nich nie wywarła na nas takiego wrażenia, jakiego byśmy oczekiwali. Nie będziemy Was zapewniać, że ten fakt wkrótce się odmieni, ale Microsoft Research zaprezentował ostatni bardzo ciekawą technologię, która budzi sporo emocji...
Technologie holograficzne prezentowane są od dawna, jednak prezentacja żadnej z nich nie wywarła na nas takiego wrażenia, jakiego byśmy oczekiwali. Nie będziemy Was zapewniać, że ten fakt wkrótce się odmieni, ale Microsoft Research zaprezentował ostatni bardzo ciekawą technologię, która budzi sporo emocji.
Mowa tutaj o Holoportacji, dzięki której dobrodziejstwom będziemy mogli być bliżej niż kiedykolwiek ze swoją rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Holoport działa na dość prostej zasadzie, gdyż do jego funkcjonowania potrzebne są oczywiście gogle rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu, czyli HoloLens, a także kilka kamer i szybki komputer.
Hologram powstaje przy wykorzystaniu technologii motion capture, która pozwala na dokładną digitalizację ruchu ludzi w 3D i przeniesienie go na ekran komputera, a "teleportowane" osoby możemy zobaczyć dzięki goglom.
Jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, Holoportacja działa całkiem sprawnie, i to na żywo, a z hologramami możemy zrobić dosłownie wszystko (ze zmniejszeniem ich i ustawieniem na ławie niczym figurki włącznie).
Popuszczając wodze fantazji, jesteśmy w stanie nie tylko widzieć realne postury ludzi, ale również np. dzięki ostatnio zaprezentowanej , możemy również nadawać sztuczną mimikę twarzom wszystkim wyświetlanym osobom, i to również na żywo.
W ten sposób nie tylko możemy przenieść do swojego pokoju wszystkich członków rodziny, ale nawet wpłynąć na to, jak mają się zachowywać lub co mówić.
Inżynierowie z Microsoft Research wieszczą, że Holoportacja zawita do naszych domów do 2026 roku. Jeśli tak się stanie, to możemy być pewni, że tzw. no life-owy styl życia ogarnie cały świat.