Hyperloop połączy pustynne miasta

Technologia Hyperloop, czyli futurystyczna, superszybka kolej, która ma drastycznie skrócić podróże pomiędzy ważnymi aglomeracjami miejskimi w Stanach Zjednoczonych, pojawi się również w Europie i Azji, a nawet na Bliskim Wschodzie...

Technologia Hyperloop, czyli futurystyczna, superszybka kolej, która ma drastycznie skrócić podróże pomiędzy ważnymi aglomeracjami miejskimi w Stanach Zjednoczonych, pojawi się również w Europie i Azji, a nawet na Bliskim Wschodzie.

Projektem przedstawionym przez Elona Muska w 2013 roku żywo zainteresowane są bowiem władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Otóż chcą one połączyć ze sobą oddalone od siebie o ponad 100 kilometrów miasta Dubaj i Fudżajra lub o 150 kilometrów Dubaj i Abu Zabi, czyli stolicę kraju. Obywatele ZEA oraz turyści, zwiedzający ten niesamowicie szybko rozkwitający się kraj, mogliby pokonywać tę odległość w zaledwie 10 minut.

Budowa Hyperloop ma rozpocząć się w ZEA już w przyszłym roku, zanim jednak to nastąpi, władze zorganizowały konkurs o nazwie Build Earth Live, w ramach którego dziesiątki zespołów z całego świata wzięły udział w projektowaniu najlepszego rozwiązania dla tego pustynnego kraju. Zawody odbyły się we wrześniu tego roku

W zawodach uczestniczył zespół Hyper Poland, który ma niesamowitą szansę na wzięcie udziału w budowie technologii Hyperloop w Dubaju. Profesorowie, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej oraz grup projektowych, zakwalifikowali się bowiem do ścisłego finału zawodów Dubai Hyperloop Competition organizowanych przez władze tego jednego z najszybciej rozwijających się miast świata.

Realizacja całego projektu wyceniania jest przez władze na około 6 miliardów dolarów. Skoro szejkowie z ZEA interesują się tą technologią, to możemy być pewni na tysiąc procent, że Hyperloop w tym kraju pojawi się szybciej niż nawet w USA.

Oficjalna prezentacja projektu tej technologii ma nastąpić 7 listopada 2016 w Dubaju, a tymczasem możecie zobaczyć zapowiedź tego wydarzenia na powyższym filmie.

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas