TVP i Poczta Polska inwestują we flotę pojazdów elektrycznych
Ministerstwo Energii zorganizowało uroczyste spotkanie, na którym przedstawiciele Spółek Skarbu Państwa podpisali porozumienie dotyczące współpracy w sprawie rozwoju elektromobilności w Polsce i ich inwestycji w pojazdy o napędzie elektrycznym...
Ministerstwo Energii zorganizowało uroczyste spotkanie, na którym przedstawiciele Spółek Skarbu Państwa podpisali porozumienie dotyczące współpracy w sprawie rozwoju elektromobilności w Polsce i ich inwestycji w pojazdy o napędzie elektrycznym.
Telewizja Polska i Poczta Polska już w tym roku zakupią kilkadziesiąt takich pojazdów, a w przyszłym kilkaset. Spółki podobne plany mają na kolejne lata. W ich realizacji pomoże im LOTOS, Enea i Kolejowe Zakłady Łączności.
Na stacjach LOTOS-u w całej Polsce pojawią się szybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych zaprojektowane i zbudowane przez Kolejowe Zakłady Łączności, a zainstalowane przez Enea Serwis.
Miejskie pojazdy elektryczne w Niemczech. Fot. PixaBay.
Do roku 2020 rząd ma zbudować ok. 6 tysięcy punktów ładowania pojazdów. Podobne plany ma firma GreenWay, która od kilku lat prężnie działa na europejskim rynku elektromobilności. Za dwa lata na polskich drogach i w miastach ma postawić dodatkowe 200 stacji ładowania, w tym 10 ultraszybkich (350 kW) i 135 szybkich. Te najmocniejsze ładowarki będą oferowały możliwość ładowania sześciu pojazdów jednocześnie.
Polski rząd stworzy podstawy dla nowego rynku pojazdów w pełni elektrycznych w Polsce i stanie się częścią globalnego przemysłu takich pojazdów. Dzięki projektowi wsparcia Polaków zainteresowanych ekotechnologiami w motoryzacji, rząd chce aby do roku 2025 po polskich drogach jeździło ponad milion pojazdów w pełni elektrycznych.
Ministerstwo Energii planuje również stworzyć duży program ułatwień, dofinansowania i ulg dla Polaków, którzy zdecydują się w przyszłości na zakup samochód niskoemisyjnych.
Źródło: GeekWeek.pl/TVP Info / Fot. PixaBay/PxHere