200 tysięcy dolarów w wieku 14 lat? Tyle zarabia się na Fortnite

Jak pisaliśmy już wiele razy, esport coraz bardziej się opłaca i umożliwia najlepszym zarabianie ogromnych pieniędzy - dziś mamy kolejne potwierdzenie, a mianowicie 14-latka, który zarobił w 9 miesięcy bagatela 200 tysięcy dolarów.

Pamiętacie jak za dzieciaka czuliście się jak król osiedla, kiedy rodzice dali Wam 10-20 złotych tygodniówki na własne przyjemności? No cóż, czasy mocno się zmieniły i teraz gra się w Fortnite, publikuje materiały w sieci i zgarnia za nie dziesiątki lub setki tysięcy dolarów. A przynajmniej tak wygląda to w przypadku 14-letniego gracza znanego jako Sceptic, który dość zajmuje się popularną produkcją Epic Games.

Griffin Spikoski, bo tak nazywa się nastolatek, zrobił karierę dość niespodziewanie i tak naprawdę jest dopiero na początku swojej drogi. Na jego kanale znajdziemy zaledwie 45 filmików, ale liczba jego subskrybentów wynosi już ponad 1.1 mln, które udało się uzyskać po spektakularnym zwycięstwie z innym rozpoznawanym w środowisku Fortnite graczem, które zostało obejrzane ponad 7,5 mln razy.

Reklama

Takie wyniki pozwalają już poważnie myśleć o zarabianiu na graniu (zresztą 200 tysięcy zarobione przez Sceptica w 9 miesięcy mówią same za siebie), dlatego Griffin kuje żelazo póki gorące. Nastolatek traktuje Fortnite jak pracę i trenuje ok. 8 godzin dziennie, a w weekendy nawet ok. 18 i od zeszłego roku jest członkiem profesjonalnej organizacji esportowej Misfits Gaming.

A co na to rodzice? Pewnie gdyby chodziło o zwykłe granie po kilka godzin dziennie, to mieliby coś przeciwko, ale skoro chłopak traktuje Fortnite jak pracę i faktycznie na tym zarabia, to wspierają swojego syna. Co więcej, zatrudnili nawet księgowego i doradcę finansowego, żeby sodówa nie uderzyła Scepticowi do głowy i trzymał się swojego planu, że pieniądze przeznaczy na studia i kupno domu. Brawo!

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy