E-sport zbyt brutalny na Igrzyska Olimpijskie... zdaniem prezesa MKOl

Wygląda na to, że fani i zawodnicy mogą na razie zapomnieć, że podczas Igrzysk Olimpijskich zobaczą rozgrywki choćby Counter Strike: Global Offensive, bo zdaniem komitetu olimpijskiego jakiekolwiek “zabijanie przeciwników jest niesportowe.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie jest zainteresowany dodaniem e-sportu do listy dyscyplin, a wszystko przez zupełnie inne wartości niż te reprezentowane przez klasyczną rywalizację sportową. Zdaniem Thomasa Bacha, Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przez zbyt dużo przemocy rozgrywki e-sportowe są niestosowne i nieodpowiednie na Igrzyska Olimpijskie.

Wygląda więc na to, że chociaż wiele szacunków mówi o tym, że do 2020 roku e-sport będzie generował miliardy dolarów przychodu, MKOl nie chce słyszeć o “zabijaniu” kogokolwiek, nawet w klimacie fantasy. Jak twierdzi Bach: - Jeżeli mowa o egrach, w których chodzi o zabijanie, to nie ma mowy, żeby pogodzić to z wartościami olimpijskimi.

Reklama


W tym konkretnym przypadku wydaje się to o tyle dziwne, że Thomas Bach jest złotym medalistą olimpijskim w szermierce, którą przecież można uznać za równie agresywną, bo polega przecież na trafianiu bronią białą, m.in. szpadą, w przeciwnika. Tak czy inaczej, jego tłumaczenie w żaden sposób nie motywuje jednak odrzucenia rozgrywek w takich tytułach, jak FIFA czy NBA, gdzie przecież nie ma mowy o żadnej przemocy i zabijaniu.

A te są przecież bardzo popularne na całym świecie i mogłyby zachęcić do oglądania zmagań olimpijskich wielu nowych widzów - według ostatnich danych e-sport ogląda na całym świecie ok. 320 milionów osób, czyli do zagospodarowania jest naprawdę ogromna liczba potencjalnych fanów. Miejmy więc nadzieję, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski jeszcze wróci do tej kwestii i zmieni swoje zdanie, choć nie da się ukryć, że takie wydarzenia, jak ostatnia na Florydzie, tu nie pomagają.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Uważacie, że e-sport powinien w końcu trafić na listę dyscyplin olimpijskich? Koniecznie dajcie znać!

Źródło: GeekWeek.pl/Techspot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy