Nie musicie wydawać majątku na kompa do Cyberpunka 2077. Zagrajcie w 4K w chmurze

Przed nami najgorętsza premiera ostatnich miesięcy, a zdaniem niektórych może i lat, czyli Cyberpunk 2077, ale jak się właśnie dowiadujemy gra ma bardzo duże wymagania sprzętowe. Tutaj może pomóc Google Stadia.

Oczywiście, jej odpalenie będzie możliwe również na słabszym sprzęcie, ale wtedy produkcja z pewnością nie będzie wyglądała tak, jak zaplanowali to dla nas jej twórcy. Cyberpunk 2077 jest bowiem naszpikowany nowymi technologiami, w tym śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym, czyli ray-tracingiem, i to w wielu różnych odsłonach. W związku z tym konfiguracje pozwalające cieszyć się komfortową rozgrywką i przy okazji świetnymi efektami wizualnymi muszą kosztować krocie, a konkretniej kilka dobrych tysięcy złotych, co w obecnej sytuacji jest dla wielu osób nieakceptowalnym wydatkiem.

Reklama

Można wprawdzie sięgnąć po konsole nowej generacji, bo to zdecydowanie tańsza zabawa, ale jeśli ktoś preferuje komputery, to taka opcja nie wchodzi w grę. Na szczęście właśnie dowiadujemy się, że jest jeszcze jedna opcja, bo Google niespodziewanie poinformowało, że jego usługa grania w chmurze, Google Stadia, jest już dostępna w naszym kraju i będzie można z jej pomocą wypróbować wiele nowych hitów, w tym debiutujące niedawno Assassin’s Creed Valhalla czy właśnie Cyberpunk 2077. Przypominamy, że jest to platforma działająca w chmurze, która pozwala grać w świetne tytuły bez specjalnego sprzętu, bo wystarczą urządzenia, które już mamy - laptop, komputer czy nawet kompatybilny telefon.

Nie trzeba też czekać na pobranie czy aktualizację gier, bo Stadia działa od ręki - wystarczy tylko zarejestrować się na stadia.com za pomocą swojego adresu Gmail. Wypróbować usługę możemy od razu za pomocą dwóch całkowicie darmowych gier, tj. Destiny 2 lub Super Bomberman R, a także korzystając z darmowego miesiąca usługi w wersji Pro, gdzie czeka nas cały katalog dostępnych gier. Należy bowiem pamiętać, że choć usługa na pierwszy rzut oka przypomina takiego Netflixa dla gier, to działa nieco inaczej, bo sama w sobie umożliwia tylko granie w chmurze - gry musimy kupić sobie dodatkowo. 

I to nawet jeśli zdecydujemy się na wariant Pro, który kosztuje w naszym kraju 39 PLN miesięcznie (można zrezygnować w dowolnym momencie), chociaż tu dostępny jest pewien katalog gier do ogrywania, gdzie znajdziemy takie produkcje, jak Celeste, Hitman (1 i 2), Lara Croft and the Temple of Osiris, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Sniper Elite 4 czy SUPERHOT Mind Control Delete. Poza tym, dopiero płatna subskrypcja pozwala na granie w 4K w 60 klatkach i obsługę dźwięku 5.1. No to jak, gotowi na Cyberpunk 2077? W takim razie rejestrujcie się na Stadia i szykujcie 199 PLN, bo tyle kosztuje gra w tej usłudze.

Źródło: GeekWeek.pl/Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy