51 procent ruchu internetowego generują roboty

W jakim stopniu internauci koegzystują z robotami, które dokonują odsłon witryn w internecie? Na tak postawione pytanie odpowiada badanie przeprowadzone przez dostawców usługi bezpieczeństwa w chmurze, Incapsula. Zgodnie z nim, odsłony generowane przez "real userów" to mniejszość ruchu w internecie. Ponad połowa ruchu pochodzi z różnych typów automatów.

Okazuje się zatem, że spośród ponad połowy wejść na strony internetowe, ok. 20 proc. stanowią boty wyszukiwarek internetowych. Niestety, pozostałe 31 proc. to sami nieproszeni goście. Około 5 proc. całego ruchu generują narzędzia hakerskie, które próbują zainstalować szkodliwe programy, przejąć numery kart kredytowych lub "rozwalić" witrynę. Kolejne 5 proc. to tzw. "scrapery", które kopiują zawartość ze stron internetowych.

To niestety nie koniec słych wiadomości. Zgodnie z badaniem, 2 proc. ruchu pochodzi od programów spamujących na forach, które zamieszczają linki do przeróżnych ofert erotycznych, matrymonialnych, finansowych i medycznych. Wreszcie, na 19 proc. ruchu składają się wszelkiego rodzaju programy śledzące, które m.in. informują konkurencję o zmianach na witrynie innego gracza.

Wyniki badań pochodzą z próby 1000 stron internetowych, które są klientami Incapsula. Każdą odwiedza średnio między 50 000 a 100 000 internautów/botów miesięcznie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: roboty | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama