Allegro.pl: Zakupy bez rejestracji

Zakupy bez rejestracji - ten nowy model zakupów wprowadza w listopadzie serwis Allegro.pl. Pozwoli on każdemu internaucie dokonać w bezpieczny sposób zakupów w serwisie bez posiadania konta w serwisie.

Już 23 listopada każdy internauta będzie mógł dokonać zakupów w platformie transakcyjnej Allegro.pl bez rejestracji konta i żadnych utrudnień. Zakupy bez rejestracji to innowacyjne rozwiązanie w świecie serwisów aukcyjnych. Dotychczasowy model zakupowy wymagał od potencjalnego użytkownika rejestracji konta. Jakkolwiek prosty system rejestracyjny stanowił dla części potencjalnych kupujących element zniechęcający.

- Z naszych obserwacji wynika, iż istnieje spora grupa internautów, którzy nie kupują w serwisie Allegro, gdyż barierę stanowi dla nich mechanizm rejestracji konta. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i jednocześnie zachęcić ich do korzystania z naszych usług - tłumaczy Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro.

Zakupy bez rejestracji mają ułatwić proces zakupowy w Allegro. Dotychczas po znalezieniu oferty internauta nieposiadający konta w serwisie nie mógł dokonać zakupu. Dopiero po zarejestrowaniu konta mógł zawrzeć transakcję. Ten model zniechęcał część potencjalnych kupujących. - Tracili na tym wszyscy. sprzedający, kupujący oraz my. Ta zmiana wpłynie pozytywnie na zwiększenie ilości transakcji zawieranych poprzez nasz serwis - dodaje Tryzubiak.

Reklama

Przy tej formie zakupów towar zostaje sprzedany dopiero, gdy kupujący zapłaci za niego. W ten sposób sprzedający ma pewność transakcji. Ponieważ system korzysta z mechanizmu Płacę z Allegro, sprzedający ma praktycznie stuprocentową pewność, że transakcja zostanie sfinalizowana - twierdzi Allegro.

Ważne dla sprzedających jest również to, że dopóki kupujący nie zapłaci za towar jest on cały czas widoczny i dostępny. W przypadku gdy w tym samym czasie zakupu dokonają użytkownik niezarejestrowany oraz zarejestrowany pierwszeństwo będzie miał ten z aktywnym kontem w serwisie Allegro.

Osoby nieposiadające konta w serwisie Allegro będą mogły brać udział jedynie w transakcjach z opcją "Kup teraz". Będą także zobowiązane do dokonania zapłaty przez system PzA. Ponadto do końca aukcji musi zostać minimum ponad godzina. Aukcje dostępne dla użytkowników bez konta zostaną oznaczone symbolem BR.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: zakupy | Allegro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy