Anonimowi chcą wyśmiewać Państwo Islamskie korzystając z terminu Daesh

Grupa podająca się za powiązaną z haktywistami Anonymous namawia wszystkich internautów do trollowania (wyśmiewania) terrorystów Państwa Islamskiego przy użyciu wszystkich kanałów w mediach społecznościowych. Swoistego rodzaju operacja miałby rozpocząć się 11 grudnia.

Anonimowi namawiają internatów do udowodnienia członom Państwa Islamskiego, że ludzie nie obawiają się ich gróźb. "Oni żerują na strachu. Mają nadzieję, że za pomocą swoich czynów mogą nas uciszyć i sprawić, że schowamy się w panice. Wiele osób zapomina, że nas jest znacznie więcej niż ich" - napisano na jednym z profili mających być powiązanym z Anonimowymi i nawołujących do rozpoczęcia operacji w mediach społecznościowych. Na czym ma polegać cała akcja?

Sugestia obejmuje wrzucanie do serwisów Facebook, YouTube, Instagram i Twitter zdjęć, postów, filmików i wszystkich innych treści, które naśmiewają się z Państwa Islamskiego lub są świadectwem odwagi przeciwstawiającym się terrorowi internautom. Każdy z postów powinien zwierać znacznik #Daesh. Fraza Daesh to arabskie określenia na wojowników Państwa Islamskiego, termin wyśmiewający ich dążenia i pozbawiający ich samozwańczej państwowości. Terroryści z PI nie zezwalają na wykorzystywanie tego terminu.

Reklama

Warto pamiętać, że haktywistów Anonymous nie można w żadnym stopniu określać mianem zorganizowanej grupy z jasną strukturą. W rzeczywistości to rozbite po całym świecie komórki, nie brakuje ludzi, którzy podają się za Anonimowych lub współpracują z nimi, ale często jednocześnie działają na własną rękę. Trudno zatem jednoznacznie określić, kto rzeczywiście namawia do całej akcji z #Daesh.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anonimowi | Państwo Islamskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy