Reklama

Aplikacje na Androidzie mają dostęp do twoich zdjęć

Ostatnio pojawiła się informacje o pewnych aplikacjach na iOS, które mogą wykradać zdjęcia. Okazuje się jednak, że Android ma podobny problem, choć na trochę większą skalę.

Według "New York Timesa", każda aplikacja na Androida ma dostęp do zdjęć wykonanych przez użytkownika. Jeśli aplikacja ta ma jednocześnie dostęp do internetu, może bez pytania o zgodę skopiować je na zewnętrzny serwer. Kevin Mahaffey, CTO firmy Lookout zajmującej się tworzeniem zabezpieczeń dla Androida, powiedział gazecie:

"Możemy potwierdzić fakt, że do odczytu zdjęć nie potrzebna jest dodatkowa zgoda. Potwierdzają to nasze doświadczenia z wszystkimi urządzeniami, które testowaliśmy".

Reklama

Google odniosło się do problemu oświadczając, że nie jest to pomyłka, a świadomy wybór podczas projektowania systemu. Przedstawiciele firmy stwierdzili jednak, że zastanowią się nad zmianą tych ustawień w przyszłości.

Zdjęcia to jedna z tych rzeczy, które są wyjątkowo osobiste. Potrafią też czasem wpędzić fotografa w niemałe problemy. Zarówno Google, jak i Apple muszą więc szybko zrobić coś z problemem aplikacji.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama