Barbakan i Kraków w 3D

9 października o godz. 19.00 rozpocznie się w Barbakanie multimedialny koncert, przedstawiający nowoczesną animację, rekonstruującą dzieje Krakowa, z unikalną ilustracją dźwiękową na żywo.

Wydarzenie rozpocznie pokaz filmu Cracovia Origo, animacji z elementami 3D wyprodukowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, a przedstawiającej początki naszego miasta od ok. 20 000 r. p.n.e. do czasów lokacji. Prezentacja wzbogacona zostanie ilustracją dźwiękową w wykonaniu zespołu Automatomy, grupy o niejednoznacznej formule muzycznej, łączącej elementy elektronicznej psychodelii z konwencją folku i mniej znanych utworów polskich poetów narodowych. Muzyczny spektakl poprowadzi dalej Limboski, artysta bluesowo-liryczny, który w swym autorskim repertuarze prezentuje całe spectrum emocji i gitarowych brzmień.

Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. W najbliższych dniach na stronie www.mhk.pl pojawi się formularz internetowy, po jego wypełnieniu i odesłaniu każdy otrzyma imienne zaproszenie na "Granie w Barbakanie". Wśród uczestników, którzy przyjdą z wydrukowanymi zaproszeniami zostaną rozlosowane upominki od Partnera imprezy firmy Farmona oraz od Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Nie będzie pobieranej opłaty za wstęp, ale odbędzie się akcja zbierania funduszy na potrzeby Muzeum.

"Granie w Barbakanie" to projekt innowacyjny na polu działań promocyjnych organizowanych przez placówki muzealne. Mocnym atutem jest forma przedsięwzięcia oraz sama przestrzeń zabytkowego Barbakanu, zapewniająca klimat, spajający całość bezpośrednio z historią miasta.

Reklama

W razie deszczu gościom "Grania w Barbakanie" będą rozdawane peleryny. Podczas imprezy będzie można zakupić coś rozgrzewającego.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | muzeum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy