Bezpłatny internet w Gorzowie

Czy gorzowianie będą mieli bezpłatny internet? Platforma Obywatelska oznajmiła w poniedziałek, że miasto powinno przeznaczyć na ten cel od 2 do 2,5 mln zł. Tymczasem prezydent miasta jest przeciwny - czytamy w "Gazecie Lubuskiej".

- W Warszawie taki projekt ma kosztować 5 mln euro, w Gorzowie jakieś - 2-2,5 mln zł - mówił senator Jacek Bachalski. - Będziemy walczyli o pieniądze na ten cel w przyszłym roku - zapowiedział. Tymczasem według senatora Bachalskiego pieniądze powinny znaleźć się już w tym roku.

Senator chce aby w budowaniu bezpłatnego dostępu do internetu pomogli operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak np. Play.

- Nie ma miasta na świecie, które płaciłoby za prywatne wejścia do sieci. Co innego do szkół. I taki projekt tworzymy - mówi na łamach "Gazety Lubuskiej" Tadeusz Jędrzejczak, prezydent miasta.

Reklama

Ofertę firmy Play zna sekretarz miasta Ryszard Kneć. - Na razie ją analizujemy - stwierdził. Jego zdaniem ważniejsze jest rozbudowanie w mieście punktów dostępu do internetu. Byłyby one np. w kawiarenkach czy szkołach. Według sekretarza oferta firmy Play nie jest dla ludzi biednych: trzeba mieć laptopa (co najmniej 3 tys. zł) i wykupić kartę za około 100 zł - informuje "Gazeta Lubuska".

Media2
Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy