Bing wzbogacony o nowy sposób wyszukiwania muzyki

​Choć wyszukiwarka internetowa Bing nie jest w naszym kraju tak popularna, jak królujące Google, to warto czasami o niej wspomnieć w kontekście nowych funkcji. Tym bardziej, że w przypadku wyszukiwania muzyki Google mogłoby się sporo od Microsoftu nauczyć. Gigant z Redmond zaprezentował bowiem zupełnie nową wyszukiwarkę muzyczną.

Bing po wpisaniu określonej frazy w wyszukiwarce wideo wyświetla teraz wyniki pochodzące z kilku najpopularniejszych serwisów - YouTube, Vimeo, MTV, Artist Direct, MySpace, DailyMotion itp., choć najwięcej jest oczywiście z popularnej tuby. Ponadto użytkownik może z poziomu wyników włączyć podsłuch wybranego utworu. Wystarczy najechać kursorem na interesującą nas pozycję. Nie trzeba nawet klikać.

Odtwarzanie utworu również odbywa się w specjalnie zaprojektowanym oknie, gdzie bezproblemowo możemy przeskakiwać pomiędzy następnymi wynikami wyszukiwania. Oczywiście istnieje możliwość przejścia bezpośrednio do serwisu. Ponadto wyniki wyszukiwania można ograniczyć do tych, których długość wideo nie przekracza wybranej ilości minut. Użytkownik może również określić preferowaną jakość klipu, jego źródło czy datę dodania.

Nowa wyszukiwarka wideo jest już dostępna dla wszystkich internautów. Trzeba przyznać, że Microsoft wykonał krok w dobrą stronę, by przyciągnąć do swojej usługi większą ilość użytkowników.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bing | Wyszukiwarka internetowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy