Blokują karty SIM osób niezaszczepionych

Rząd Pendżabu postanowił zablokować karty SIM osób, które odmawiają zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. To jeden z kilku kroków podjętych przez urzędników w celu kontrolowania choroby – pisze serwis Dawn.com

Zablokowanie kart SIM w Pendżabie było jedną z kilku decyzji podjętych przez rząd prowincji w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz przyspieszenia samego procesu szczepień. Rzecznik Departamentu Opieki Zdrowotnej w Pendżabie Syed Hammad Raza przekazał, iż faktycznie jego region zdecydował się na tego typu rozwiązanie w przypadku osób, które nie chcą się szczepić.

Kolejne decyzje w Pendżabie dotknęły również organizowania obozów szczepień poza głównymi świątyniami oraz otwarcia firm we wszystkich dystryktach, w których zaszczepiono co najmniej 20 proc. populacji.

Reklama

Wśród innych drastycznych środków mających na celu zachęcić do szczepień, Pendżab zdecydował się na wstrzymanie pensji pracowników rządowych, którzy odmówili szczepienia się. Od lipca 2021 roku nie będą otrzymywali wynagrodzenia - chyba, że zdecydują się zaszczepić przeciw COVID-19.

Dawn informuje, iż tempo szczepień w Pendżabie jest śmiertelnie powolne, a rząd szczepi jedynie około 52 tys. osób dziennie. Do 1 czerwca 2021 roku Pendżab zaszczepił jedynie 4,2 miliona osób z 67 milionów ogółu populacji.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama