Chińska firma zaprezentowała Wi-Fi dla kobiet w ciąży

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o Wi-Fi i jego szkodliwości dla organizmów żywych. W Chinach postanowiono wziąć to pod uwagę i opracowano bezprzewodowy router P1 z opcją "dla kobiet w ciąży".

Produkt opracowany przez Qihoo 360 posiada kilka trybów pracy. Wśród nich znajduje się opcja "penetracja ścian", co oznacza, że router będzie pracował z pełną mocą i zapewni dobry zasięg działania. Drugi to tryb zbalansowany, a trzeci został przeznaczony dla kobiet w ciąży. To właśnie ten ostatni wywołał burzliwą dyskusję na temat tego, czy Wi-Fi rzeczywiście może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.
 
Opcja dla kobiet w ciąży ogólnie rzecz biorąc osłabia działanie routera, przez co nie dostarcza on internetu na większe odległości, ale ogranicza emisję promieniowania elektromagnetycznego aż o 70 proc. Chiński gigant technologiczny Xiaomi natychmiast skrytykował to urządzenie i stwierdził iż jest to jedynie chwyt marketingowy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dodała od siebie, że według obecnego stanu wiedzy, promieniowanie elektromagnetycznie nie jest szkodliwe dla człowieka, choć niektóre badania naukowe przeczą tym twierdzeniom.

Reklama
Tylkonauka.pl
Dowiedz się więcej na temat: router
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy