Cybercop Scanner

PGP Security opracowała darmowy program o nazwie "Cybercop Scanner". Jeśli zainstalujemy go na serwerze, który tworzy i sprawdza logi z działalności serwera.

PGP Security opracowała darmowy program o nazwie "Cybercop Scanner". Jeśli zainstalujemy go na serwerze, który tworzy i sprawdza logi  z działalności serwera.


Wszelkie zarejestrowane podejrzane czynności korzystających z serwera powodują natychmiastowe wyświetlenie komunikatu ostrzegawczego wraz z odpowiednim fragmentem loga, co pozwala administratorowi na błyskawiczną reakcję. Jednocześnie program analizuje każda wprowadzona zmianę w oprogramowaniu serwera pod katem ewentualnie powstałych przez to dziur. Ten wygodny program jest dostępny na razie wyłącznie dla administratorów serwerów na amerykańskich uczelniach, a przed jego uzyskaniem trzeba przejść dość skomplikowana procedurę rejestracyjną, z uzyskaniem dodatkowego klucza PGP włącznie. " Chodzi tylko o to, aby program nie dostał się w niepowołane ręce" stwierdził Mike Wallach - dyrektor PGP Security

Reklama

MacCentral

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy