Czego słuchają Polacy? Oto utwory, które najlepiej sprzedają się w wersji cyfrowej

Związek Producentów Audio-Video opublikował listę utworów, które najlepiej sprzedawały się w zeszłym roku w wersji cyfrowej. Lista jest naprawdę ciekawa, tak ciekawa, że wypada zadać pytanie, czy taka jest prawda o guście muzycznym Polaków.

Dziennik Internautów opublikował interesujące zestawienie przygotowane przez Związek Producentów Audio-Video. Dotyczy ono pobrań (legalnych, oczywiście) utworów muzycznych w roku 2012 – w formie singli audio, oryginalnych dzwonków i muzyki na czekanie. 

Lista jest ciekawa, bo dość specyficzna. Na pierwszym miejscu znajduje się utwór “Ai se eu te pego” Michela Telo, na drugim – “Somebody That I Used To Know” Gotye, na trzecim – “We Found Love” Rihanny, a na czwartym “Gangnam Style”. Na szóstym miejscu niespodzianka – “Last Christmas” zespołu Wham, czyli utwór, który przed Bożym Narodzeniem (to znaczy mniej więcej od początku listopada) jest puszczany w radiu bez przerwy.
 
Polski utwór, który cieszył się największym powodzeniem wśród internautów w zeszłym roku, to “Tak Blisko” Rafała Brzozowskiego (siódme miejsce). Na jedenastym miejscu znalazło się “Ko-ko Euro spoko” Jarzębiny, czyli coś, czego, wydawałoby się, większość z nas szczerze nie mogła znieść i czego w żadnym razie nie słuchaliśmy z własnej woli.
 
Związek Producentów Audio-Video nie podał niestety, ile pobrań miał poszczególny utwór. Takie dane, nawet podane w przybliżeniu, były niewątpliwie interesującą rzeczą. Ale nawet ich nie mając, możemy wyciągnąć wnioski z tego zestawienia. Przede wszystkim widać, że ambitniejsze utwory nie cieszą się wielkim powodzeniem wśród Polaków.
 
Marta Wawrzyn

Reklama

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: ściąganie plików
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy