Facebook ograniczy pewne treści na tablicach użytkowników

Nick Clegg na antenie NBC News ogłosił, że Facebook ograniczy ilość postów politycznych, pojawiających się na tablicach użytkowników. Platforma społecznościowa motywuje to tym, że jej klienci chcą widzieć “więcej przyjaciół, mniej polityki”.

Ostatnio w programie “Meet The Press" stacji NBC News pojawił się były wiceminister Wielkiej Brytanii Nick Clegg.. Były polityk i członek partii Liberalnych Demokratów aktualnie pełni rolę globalnego rzecznika Facebooka. W programie powiedział, że serwis społecznościowy planuje zredukować liczbę postów nacechowanych politycznie, które pojawiają się na tablicach użytkowników. To nie pierwsze takie działanie Facebooka. 

“Jedną z rzeczy, które słyszymy od użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów globu od czasu wyborów jest to, że ludzie chcą widzieć więcej przyjaciół i mniej polityki. Właśnie dlatego testujemy sposoby na zredukowanie obecności polityki, by zagwarantować użytkownikom Facebooka lepsze doświadczenia" - powiedział Nick Clegg w programie. 

Reklama

Wspomniane przez byłego wiceministra Wielkiej Brytanii wybory to oczywiście zeszłoroczna kampania w Stanach Zjednoczonych, podczas której zmierzyli się Donald Trump i Joe Biden. Już wtedy Facebook ograniczał pojawianie się postów politycznych na tablicach użytkowników. Facebook ma ogromny wpływ na opinię publiczną poprzez blokowanie jednych treści i zwiększanie ilości innych. Zdanie to podziela była pracownica Facebooka Frances Haugen, która uważa, że “nie istnieje druga tak potężna firma, która byłaby tak jednostronnie kontrolowana". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama