Facebook pozwany. Kto ma prawo do usługi Timeline?

Nowa funkcja Facebooka - Timeline - do dość znacząca zmiana, pozwalająca w przejrzysty sposób przedstawić nasze dotychczasowe działania w serwisie społecznościowym. Jej wprowadzenie sprowadziło jednak na Facebooka kłopoty. Dlaczego?

Timeline pozwala na pokazanie naszej aktywności na osi czasu. Ta dość rewolucyjna zmiana nie przypadła jednak do gustu firmie Timelines Inc., która od 2006 roku prowadzi stronę Timelines.com, oferującą zbliżoną usługę - tworzenie multimedialnych osi czasu.

Timelines Inc. oskarżyła Facebooka nie tylko o naruszenie znaku towarowego, ale również o próbę wyeliminowania firmy z rynku poprzez przekierowanie ruchu. Protest firmy spowodowało przekierowanie internautów z należącej do niej strony Facebook.com/Timelines na stronę nowej usługi Facebooka - Facebook.com/Timeline.

Reklama

Mimo, że po protestach firmy Timelines Inc. Facebook zrezygnował z przekierowania, na razie nie wydał żadnego komunikatu w sprawie pozwu. Choć wydaje się, że w tym wypadku roszczenia firmy Timelines Inc. mają solidne podstawy to niewykluczone, że racja będzie po stronie tego, kogo stać na opłacenie lepszych prawników.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy