Facebook skończy się 15 marca 2012?

Po sieci krąży fałszywa wypowiedź założyciela Facebooka (Marka Zuckerberga), w którym rzekomo poinformował on, że zakończy działalność serwisu i swojej firmy 15 marca przyszłego roku. Zuckerberg miał powiedzieć, że zarządzanie Facebookiem stało się dla niego zbyt stresujące i wręcz zrujnowało jego życie - donosi Kaspersky Lab.

Opowieść ta nie jest prawdziwa, a sam Zuckerberg niczego podobnego nie powiedział. Nie przeszkadza to jednak użytkownikom Facebooka w szerzeniu tej informacji na lewo i prawo.

Czasem podawany jest odsyłacz do źródła (serwis Weekly World News). Warto zwrócić uwagę, że strona ta zawiera również informację o tym, że Droga Mleczna zostanie przemianowana za 50 milionów dolarów na "Drogę Wal-Mart" (Wal-Mart Way) i inne "ciekawostki", które ewidentnie podważają wiarygodność źródła. Informacja opublikowana przez Weekly World News zawiera mnóstwo zmyślonych cytatów, co jest charakterystyczne dla tego serwisu.

Po raz kolejny przekonujemy się, że nie warto wierzyć we wszystko, co czytamy w internecie. Jeżeli otrzymacie tę informację, nie przesyłajcie jej dalej. Poinformujcie znajomych, by także tego nie robili - apelują specjaliści z Kaspersky Lab.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy