Reklama

Fałszywe wyścigi - kolejne oszustwo na Facebooku

Firma Sophos ostrzega użytkowników przed nowym oszustwem na Facebooku. Scam, twierdzący, że możesz zagrać w wyścigi Mario Kart, rozprzestrzenia się wśród użytkowników sieci społecznościowej.

"Zagraj w Mario Kart ze swoimi znajomymi na Facebooku! Dołącz do rozgrywki multiplayer już teraz! Kliknij tu aby zagrać" - wiadomości o tej treści przyjmują formę nie tylko aktualizacji statusów, ale rozprzestrzeniają się także jako prywatne wiadomości. Jeśli klikniesz w link z wiadomości scam, przeglądarka przekieruje cię na stronę zachęcającą do rozpoczęcia gry.

Niestety, w momencie wciśnięcia "Graj teraz", nie znajdziesz się w wyścigu pośród ulubionych postaci z platformy Nintendo, zamiast tego będziesz zmuszony do wypełnienia ankiety, która rzekomo daje szanse wygrania iPhone'a 5. Scammerzy zapomnieli chyba o tym, że iPhone 5 jeszcze nie istnieje.

Na nieszczęście, wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa na Facebooku nie blokują scamu, dając oszustom spore pole do popisu i tym samym umożliwiając im naciągnięcie dużej liczby użytkowników. Oczywiście, im większy ruch na stronach-pułapkach, tym większą prowizję otrzymują scammerzy i większa ilość spamu zalewa tablice i skrzynki wiadomości użytkowników Facebooka.

Reklama

Jeśli dałeś się nabrać na ten scam, jak najszybciej skasuj trefny status ze swojej tablicy i wszystkie wiadomości, które mogłeś nieświadomie udostępnić swoim znajomym. W ten sposób przynajmniej nie przykładasz ręki do dalszego rozprzestrzeniania scamu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne