Firma Earth-i pokazała, jak wyglądają miasta z satelity na żywo i w 4K

Statyczne obrazy satelitarne miast odchodzą do lamusa. Firma Earth-i już oferuje technologię obserwacji dowolnych obiektów znajdujących się na Ziemi w ruchu, i to na żywo.

Brytyjska firma Earth-i niedawno umieściła na ziemskiej orbicie prototyp innowacyjnego satelity. Urządzenie o nazwie CARBONITE-2, wraz z innymi satelitami, utworzy konstelację obserwacyjną naszej planety o nazwie Vivid-i.

Dzięki niej w końcu będziemy mogli patrzeć na tętniące życiem miasta na dynamicznych materiałach filmowych, pokazujących dany obszar na żywo i w jakości 4K.

Taka technologia świetnie sprawdzi się m.in. w nawigacjach samochodowych, gdzie będziemy mieli do swojej dyspozycji najświeższe zdjęcia danego obszaru i będziemy mogli zobaczyć rzeczywiste, w danej chwili, natężenie ruchu na drogach.

Reklama

Oczywiście potęga konstelacji tych urządzeń będzie również wykorzystana przez wojsko i służby państwowe, ponieważ z jej pomocą można śledzić dowolny obiekt w ruchu przed dłuższy czas.

Satelita CARBONITE-2 znalazł się na orbicie dzięki rakiecie PSLV. Wystrzelony został z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan, znajdującego się na wyspie Sriharikota w Indiach. Na powyższym filmie możecie zobaczyć, jak będą wyglądały obrazy satelitarne wykonane przez satelitę i udostępnione na żywo w sieci.

Źródło: GeekWeek.pl/Earth-i / Fot. DigitalGlobe/Earth-i

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy