Reklama

Firmy "nieczułe" na bezpieczeństwo

Jak wynika z najnowszych badań, prawie dwie trzecie publicznych i prywatnych organizacji w Wielkiej Brytanii nie planuje (w świetle problemu utraty danych) zmian w wydatkach na sektor IT.

Zajmująca się bezpieczeństwem firma Check Point zauważyła, że w niemalże połowie pecetów, laptopów i firmowych urządzeń mobilnych stosuje się mechanizmy szyfrowania danych.

Okazuje się również, iż znacząca większość ankietowanych jest przekonana, jakoby ich firma była zabezpieczona przed wyciekami informacji, zaś jedynie 11 procent ma świadomość, że nagłośniony "wyciek" danych osobowych musiałby spowodować zwiększenie wydatków na dział IT.

Z badań wynika także, iż formowe pecety, laptopy, czy urządzenia mobilne są podatne na ataki złośliwego oprogramowania, gdyż korporacje nie instalują na końcówkach rozwiązań zabezpieczających, które chroniłyby przed nieautoryzowanym dostępem lub malware.

Reklama

Trzeba zaznaczyć, że coraz większa liczba organizacji (73 procent respondentów) stosuje politykę wykorzystywania w firmie urządzeń do przenoszenia danych, takich jak klipsy USB flash.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | firma | firmy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy