Firmy "nieczułe" na bezpieczeństwo

Jak wynika z najnowszych badań, prawie dwie trzecie publicznych i prywatnych organizacji w Wielkiej Brytanii nie planuje (w świetle problemu utraty danych) zmian w wydatkach na sektor IT.

Zajmująca się bezpieczeństwem firma Check Point zauważyła, że w niemalże połowie pecetów, laptopów i firmowych urządzeń mobilnych stosuje się mechanizmy szyfrowania danych.

Okazuje się również, iż znacząca większość ankietowanych jest przekonana, jakoby ich firma była zabezpieczona przed wyciekami informacji, zaś jedynie 11 procent ma świadomość, że nagłośniony "wyciek" danych osobowych musiałby spowodować zwiększenie wydatków na dział IT.

Z badań wynika także, iż formowe pecety, laptopy, czy urządzenia mobilne są podatne na ataki złośliwego oprogramowania, gdyż korporacje nie instalują na końcówkach rozwiązań zabezpieczających, które chroniłyby przed nieautoryzowanym dostępem lub malware.

Reklama

Trzeba zaznaczyć, że coraz większa liczba organizacji (73 procent respondentów) stosuje politykę wykorzystywania w firmie urządzeń do przenoszenia danych, takich jak klipsy USB flash.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | firma | firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy