Gadająca strona

Pojawia się coraz więcej "mówiących" stron internetowych przygotowanych przez władze samorządowe. Niedawno pisaliśmy o takiej inicjatywie w Gdańsku (zobacz tutaj). Podobne przeglądarki mają też już urzędy miejskie w Łodzi i w Szczecinie. Teraz "mówiącą" stronę internetową uruchomiło starostwo powiatu krakowskiego.

Pojawia się coraz więcej "mówiących" stron internetowych przygotowanych przez władze samorządowe. Niedawno pisaliśmy o takiej inicjatywie w Gdańsku (zobacz tutaj). Podobne przeglądarki mają też już urzędy miejskie w Łodzi i w Szczecinie.  Teraz "mówiącą" stronę internetową uruchomiło starostwo powiatu krakowskiego.

W jej tworzeniu - brali udział niewidomi i niedowidzący. Strona ma ułatwić niewidomym załatwianie spraw urzędowych.Pracownicy starostwa zapewniają, że strona zawiera wszelkie niezbędne dla mieszkańców powiatu informacje. Dla osób, które chcą skorzystać ze strony, przygotowany jest specjalny dźwiękowy samouczek. Przygotowując przeglądarkę, konsultowano się z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, które na bieżąco testowały konkretne rozwiązania. Na stronie znajdują się także linki do innych "mówiących stron", których jest w Polsce kilka.

Reklama

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy