Google chce zlikwidować adresy URL. Powodem ma być bezpieczeństwo

Gigant internetowy z Mountain View ma swój pomysł na Internet 2.0. Na swój cel wziął właśnie likwidację linków URL, które kojarzone są z adresami stron internetowych.

Google twierdzi, że to przestarzała forma dostępu do stron internetowych, bo adresy są coraz to dłuższe i często nie odzwierciedlają treści identyfikowanej ze swoją nazwą. Firma chce zaproponować coś dużo lepszego i praktyczniejszego

Jednym z powodów tej wielkiej zmiany ma być zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników w globalnej sieci, ponieważ ta kwestia ostatnimi latami pozostawia dużo do życzenia i trzeba w końcu o nią na poważnie zadbać. Każdego roku cyberprzestępcy dokonują kradzieży w sieci na grube setki miliardów dolarów. To już nie są niewinne zabawy, tylko pieniądze o równowartości rocznego PKB m.in. Polski.

Reklama

Adrienne Porter Felt, jedna z inżynierów zajmującą się rozwojem Chrome'a, w wywiadzie dla Wired powiedziała, że Google chce stworzyć w Internecie nowe zasady dotyczące tożsamości internetowej, które pozwolą uczynić to miejsce tak bezpiecznym, jakie sobie byśmy wszyscy życzyli.

Google chce zlikwidować adresy URL. Powodem ma być bezpieczeństwo. Fot. Pexels.

Przypomnijmy, że gigant już czyni kroki ku realizacji swojej wizji. W ubiegłym miesiącu przeglądarka Chrome zaczęła ostrzegać użytkowników o stronach internetowych, które nie posiadają szyfrowania HTTPS. Wszystkie serwisy nieposiadające szyfrowania są już przez Chrome oznaczone jako niebezpieczne i okraszone stosowaną informacją: „Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne. Nie podawaj żadnych informacji poufnych (takich jak hasła czy karty kredytowe) w tej witrynie, bo osoby atakujące będą mogły je wykraść”.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy