Google Drive także dla Linuksa?

Google nie zapomina o wolnym oprogramowaniu. Jak poinformowała community manager Google Docs, Teresa Wu, gigant z Mountain View pracuje nad wersją Google Drive dla Linuksa.

Choć początkowo Linux nie znalazł się na liście wspieranych przez Google Drive platform, wygląda na to, że niebawem się to zmieni. We wpisie na portalu społecznościowym giganta - Google + - Teresa Wu, odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników serwisu, oznajmiła, że Google pracuje nad pełnym udostępnieniem oferty Google Drive Linuksowi i poprosiła o wytrwałość w oczekiwaniu na dalsze wieści. Brzmi dość optymistycznie. Jeśli po drodze nie zdarzy się nic nieoczekiwanego - Linux powinien wkrótce dołączyć do zacnego grona obsługujących chmurę systemów, w którym znajdują się już m.in. Windows i Mac OS X.

Dotychczas wszyscy korzystający z open-source'owego oprogramowana użytkownicy GD mogli uzyskać dostęp do oferowanych przez niego usług wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Co dość oczywiste - taki stan rzeczy nie spotkał się z nadzwyczaj miłym przyjęciem użytkowników pingwina. Szczęście w nieszczęściu, że Google nie zapomniało o nich na amen.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Linux | Google | Dysk Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama